Grāmatnīca JumavaApgāda “Jumava” pirmsākumi meklējami 1991. gadā, kad iznāca vienkāršas, pieticīga izskata brošūras. Tagad “Jumava” ir izaugusi par vienu no lielākajām un ievērojamākajām grāmatu izdevniecībām Latvijā, izdodot augstvērtīgu, pasaulē atpazīstamu literatūru, grāmatas bērniem, mācību līdzekļus, zinātnisko un garīgo literatūru, kā arī mākslas albumus, piemēram, Latvijas Brāļu kapi, Nacionālais mākslas muzejs, kuri ne reizi vien ir ieguvuši augstu atzinību un balvas kā skaistākās grāmatas.

Šajos gados apgāda “Jumava” autoru vidū ir ienākuši daudzi pasaulē populāri, brīžiem pat skandalozi autori – Salmans Rušdī, Karls fon Klauzevics, Sofi Oksanena, Katrīna Hāgena, Timotijs Snaiders, Semjuels Hantingtons, Daniels Kānemans, Maikls Talbots, Džoanna Roulinga, Maikls Skots, Kamilla Lekberga. Tāpat arī apgāda “Jumava” grāmatu klāstā atrodami Latvijā zināmu un iemīļotu autoru – Vizmas Belševicas, Alberta Bela, Ērika Hānberga, Imanta Ziedoņa, Laimas Muktupāvelas, Ojāra Vācieša, Gunāra Priedes, Jāņa Petera, Rūdolfa Blaumaņa, Līgas Blauas, Annas Žīgures, Mudītes Šneideres, Maijas Laukmanes, Jāņa Ezeriņa, Aleksandra Grīna, Aleksandra Čaka – darbi.

Autoru vidū ir arī klasiķi – Marsels Prusts, Albērs Kamī, Kafka, Horhe Luiss Borhess, Migels de Servantess Saavedra, Čārlzs Dikenss, Johans Folfgangs fon Gēte, Šarlote Brontē, Aleksandrs Dimā, Semjuēls Bekets, Džeroms K. Džeroms, Ēriks Marija Remarks, Fransuāza Sagāna.

Lielo patiesību meklējumu sērijā sadarbībā ar Pēteri Kļavu iznākušas daudzas grāmatas, kas ļauj lasītājiem uzzināt vairāk par pasaules likumsakarībām, kā, piemēram, Kena Vilbera, Maikla Talbota, Karlosa Kastaņedas, Mihaila Laitmansa apcerēs.

Izdevniecība piedalās daudzās sabiedriskās aktivitātēs, piemēram, Draudzīgā aicinājuma akcijā, Zelta Ābeles un Lauku Atbalsta biedrības pasākumos.

Nozīmīgu vietu mūsu grāmatu klāstā ieņem sadarbība ar partneriem Latvijā un ārzemēs. Mūsu sadarbības partneri ir Lattelecom, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Grand Prix, Trasta Komercbanka un citas organizācijas. Esam starptautiski atzītas izdevniecības Readers Digest partneri Latvijā. Apgāds “Jumava” aktīvi sadarbojas ar Omulību klubu Rīgā, kā arī piedalās Klaidoņu saietu organizēšanā Alojā un lībiešu svētkos Kolkā.

Jumavas grāmatas – Tava laika patiesā vērtība!