Grāmatnīca JumavaEduards Veidenbaums "Par spīti grūtiem laikiem"

Drīzumā gaidiet latviešu dzejnieka un tulkotāja Eduarda Veidenbauma dzejas izlasi "Par spīti grūtiem laikiem".
Dzejas izlases sastādītāja Sandra Ratniece.

Emīls Buiķis "Skaisti šķiras tikai tilti"

Apgāds "Jumava" drīzumā izdos Emīla Buiķa dzejoļu krājumu "Skaisti šķiras tikai tilti" ar Mareka Ruskula zīmējumiem.
Lūk, ko saka pats autors: "Desmit gadi ir trešā daļa mana mūža, un, lai arī ir neizsakāma laime, ka darbs ir pabeigts, paliek arī apziņa, ka ko līdzīgu šajā mūžā nez vai pietiks pacietības atkārtot. Zinu, ka daudzi zīmējumi Marekam ir palikuši tieši tādi kā pirms astoņiem deviņiem gadiem, lai saglabātu sajūtu, kas bija tajā laikā un ko vairs nebūtu iespējams atkārtoti uzzīmēt. Savukārt citi tika pārzīmēti vai pielaboti, jo abi esam perfekcionisti un daļa no darbiem vienkārši netika cauri mūsu sietam."

Imants Ziedonis "Colorful tales"

Apgāds "Jumava" gatavo izdošanai Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakas" angļu valodā. Grāmata top sadarbībā fondu "Viegli"  un Latvijas Mākslas akadēmiju.Tulkotāja Ieva Lešinska.
"Colorful Tales" is a collection of eleven fairy tales written for children of all ages. Illustrated by eleven talented Latvian artists, the collection has appeared in more than ten different Latvian language editions since its inaugural 1973 edition and has been translated into several languages, including German, Russian, French, and Bulgarian. "Colorful Tales" is a timeless piece of fiction that introduces its reader to a surreal and wonderful world of color.

"Jānis V. Kļaviņš zinātnē, mūzikā, dzīvē"

Grāmata "Jānis V. Kļaviņš zinatnē, mūzikā, dzīvē" stāsta par izcila ārsta, zinātnieka un operas dziedoņa Jāņa Kļaviņa ne mazāk izcilo dzīvi - bērnību,
jaunības gadiem Latvijā. Sākoties Otrajam pasaules karam viņš kopā ar mīļoto sievu, tēlnieci Minjonu Kļaviņu dodas bēgļu gaitās sākumā uz Vāciju, tad uz
ASV, kur iegūst ārsta izglītību un sper pirmos soļus mūzikā. Grāmatā atradīsiet ne tikai paša Jāņa Kļaviņa dzīvesstastu, bet arī daudz uzzināsiet par viņa ģimeni - četriem bērniem, mazbērniem, draugiem Latvijā un ārzemēs. Ar savām atmiņām dalās tādi Latvijā zināmi un cienījami cilvēki kā  Guntis Gailītis, Juris Zaķis, Pauls Dambis, Knuts Skujenieks, Jānis Stradiņš, Vents Zilberts, Pāvils Brūvers un daudzi citi.
Atmiņu stāstus un rakstus grāmatā apkopojis Oļģerts Grāvītis.
 

Māra Jakubovska "Meža detektīvs"

Pasaka „Meža detektīvs” stāsta, kādas negaidītas likstas piemeklē meža dzīvnieciņus, kukaiņus un augus, kad mežā kāds ir izmetis savus sadzīves atkritumus.

Kā viņi kopīgiem spēkiem atrisina radušos situāciju?
Ļaujies pasakas burvībai un uzzini pats!

Ilze Indrāne "Basām kājām"

Drīzumā apgāds "Jumava" laidīs klajā Madonietes Ilzes Indrānes stāstu krājumu "Basām kājām".

Ernests Birznieks-Upītis "Pelēkā akmens stāsti"

“Pelēkā akmens stāsti” ir viens no emocionāli spēcīgākajiem Tautas rakstnieka E. Birznieka-Upīša (1871—1960) darbiem. Šie stāsti tapuši ilgākā laika posmā (1892—1907) un pirms apkopošanas vienā krājumā (1914) publicēti periodikā. Kaut arī stāsti uzrakstīti, rakstniekam dzīvojot Dagestānā vai apceļojot Eiropu, tajos atspoguļojas paša rakstnieka dzimtajā pusē Dzirciemā pieredzētais vai saklausītais.

Tukuma muzeja direktore
Agrita Ozola