Grāmatnīca JumavaZana Ramadani "Aiz plīvura slēptās briesmas"

Ramadani skatījumā: “Šeit Vācijā mums vajadzētu pavadīt mazāk laika strīdā par cilvēkiem, kuri ir kritiski pret islāmu, un vairāk laika runāt par islāma negatīvajiem aspektiem, tostarp terorismu.” Islams kā politiskā sistēma ir diktatūra. Arī Vācijā islāmu sludina imāmi kā ļoti politisku sistēmu, un to pieļauj Centrālā musulmaņu padome Vācijā. Viltus tolerance pret islāmu ir tukša. Vai musulmaņi var sekmīgi integrēties mūsu sabiedrībā? Kurš izglīto bērnus islāma sabiedrībā? Kas mazajiem zēniem stāsta, ka viņi ir vērti vairāk nekā viņu māsas? Nekas nemainīsies, kamēr tradicionālie pirmsmodernisma reliģijas noteikumi tiks piemēroti mūsdienu Rietumu pasaulei, un musulmaņu mātes nodos mizogīniskās vērtības saviem dēliem un meitām. Kā musulmaņu imigrantu vecāku meita, viņa nebaidās saukt lietas īstajos vārdos unteikt to, ko neviens cits nedomā izteikt.

Egons Līvs "Velnakaula dvīņi"

Romāna darbība norisinās Kurzemes jūrmalā Otrā pasaules kara izskaņā. Galvenais varonis Kaspars Velnakauls ir izteikts individuālists, kurš ir gatavs cīnīties pret visiem, lai tikai viņa bērni ― jaundzimušie dvīnīši, kas tikko palikuši bez mātes ― būtu pasargāti un mīlēti. Kaspars pieņem lēmumu pamest mājas un kopā ar bērniem pārbēgt laivā uz citu ciemu cerībā, ka dzīves apstākļi uzlabosies un grūtības tiks pārvarētas...

Maija Laukmane "Uz austiņām austiņas"

Bērnu grāmatā “Uz austiņām austiņas” ir iekļauti Maijas Laukmanes dzejoļi, kas aizvedīs Tevi ceļojumā pie Tevis paša. Aizvedīs pie tā, kam esi visciešākā tuvumā: pie Tava ķermeņa. Pie rokām, kājām, deguna, ausīm, acīm, mutes.

Zenta Mauriņa "Sākumā bija prieks"

Zentas Mauriņas Ziemassvētku stāsti un apceres.

Māra Jakubovska "Paņem mani sev līdzi"

Beŗnu grāmatas galvenā vadlīnija - sarunas starp dažādiem patversmes dzīvniekiem.Aizskustinoša grāmata. Tēli ir izdomāti, bet notikumi, dzīvnieku dzīvesstāsti ir ņemti no patversmes darbinieku stāstītā.

Latvijas armijas komandieri

Grāmata par Latvijas armijas komandieriem 20.gs. un 21.gs. sākumā būs mēģinājums iespējami godīgi izstāstīt par tiem Latvju vīriem, kuri sev atvēlētājā laikā pieņēma izaicinājumu un uzņēmās radīt un vadīt pirmos bruņotos formējumus cīņā par valsts brīvību un neatkarību, nosargāt to un izveidot aizsardzības spēkus – Latvijas armiju 20 gs. 20 – 30 gados. Līdzīgi toreiz deviņdesmitajos, tikai bez bruņotas cīņas, bet reizēm, balansējot uz naža asmens, vajadzēja nākt ne mazāk drosmīgiem un izlēmīgiem vīriem, lai 20.gs otro reizi iegūto valstisko neatkarību sargātu un stiprinātu ik dienu, ik stundu.Ir ļoti būtiski šajā laikā, kad valsts gatavojas atzīmēt simtgadi, ko, kopš 20.gs. sākuma, cerēja realizēt Latvijas sabiedrības spožākie prāti, atgādināt par cilvēkiem, kuri atjaunoja bruņotos spēkus un pilnveido tos nu jau 21.gs.Grāmatas pirmajā daļā paredzēts iekļaut biogrāfiskus materiālus par pulkvedi Oskaru Kalpaku, ģenerāļiem Jāni Balodi, Dāvidu Simsonu, Mārtiņu Peniķi, Pēteri Radziņu, Krišjāni Berķi, bet otrajā daļā – pulkvežiem Daini Turlavu, Juri Dalbiņu, Juri Eihmani, kā arī viceadmirāli Gaidi Andreju Zeibotu, ģenerāl-majoru Juri Maklakovu un ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.Grāmata par Latvijas armijas komandieriem būs pirmais šāda veida izdevums, kur vēsturnieki un laika biedri mēģinās izvērtēt drosmīgo latvju vīru veikumu Latvijas valsts aizsardzības izveidošanā un nostiprināšanā. Šo izdevumu papildinās foto materiāli no komandieru un autoru personīgajiem arhīviem.Tā būs grāmata par personībām, kuru vārdi caur viņu veikumu paliks Latvijas vēsturē.

Arnolds Auziņš "Mīlestības mācība"

 

Pazīstama skolotāja man uzticēja savu dienasgrāmatu ar novēlējumu pēc viņas aiziešanas mūžībā uzrakstīt romānu. Tagad tas ir noticis. Romānā attēlota skola padomju laikā, par kuru jaunā paaudze neko nezina.
Mūsdienās daudz strīdās par izglītības saturu, bet jau toreiz labākajiem pedagogiem bija skaidrs, ka svarīgākais priekšmets stundu sarakstā nav - Mīlestības mācība. Interesanti uzzināt, kā galvenā varone Luize Zariņa tiek galā ar palaidņiem. Par spīti grūtībām, priekšnieku stulbumam un kolēģu nenovīdībai viņa iemāca bērniem mīlēt Dzimteni, dzīvi un cilvēkus.