Joomla!Igauņu autors, kinorežisors Ilmars Taska Rīgā!

Apgāds ''Jumava'', sadarbojoties ar Igaunijas vēstniecību Latvijā, ielūdz Jūs uz igauņu rakstnieka un kinorežisora Ilmara Taska bestsellera ''Pobeda 1946'' preses konferenci, kuras laikā būs iespējams uzdot autoram sev interesējošus jautājumus.

Konference notiks 1. martā, plkst. 14.00, Rīgā, Dzirnavu ielā 73, apgāda ''Jumava'' grāmatnīcas telpās.

Ilmars Taska, kurš pirms tam bija pazīstams kinorežisors, 2011. gadā debitēja literatūrā ar autobiogrāfisku noveli, kura tika publicēta arī Dānijā, viens no viņa īsajiem stāstiem ir iekļauts “Dalkey Archive Press” antoloģijā “Best European Fiction 2016”. 2014. gadā viņš ieguva Igaunijas gada literatūras balvu par savu īso stāstu “Pobeda’, kas vēlāk bija viņa romāna “Pobeda 1946” pamatā. Romānam bija izcili panākumi Igaunijā, tas vairākus mēnešus bija pārdotāko daiļliteratūras darbu saraksta augšgalā, šobrīd romāns ir tulkots angļu, vācu, somu, dāņu, lietuviešu, krievu un tagad arī latviešu valodā.

Londonas prestižais izdevums “The Times Literary Supplement” grāmatu “Pobeda 1946”, kura stāsta par kādu mazu zēnu, kurš Igaunijā ir palicis Staļina režīma varā, atzina par vienu no 2018. gada labākajām grāmatām. Pauls Baindings (Paul Binding) atzina, ka “Igaunijas kinorežisora Ilmara Taskas bestsellera “Pobeda 1946” varoņi un notikumi atklāj vienas mazas kara izpostītas un brutāli okupētas valsts mikrokosmosu”.

Ilmars Taska ir dzimis 1953. gada 21. maijā, Vjatkā, izsūtīto ģimenē. Skolas gados ieguva jaunatnes literāro balvu, absolvēja Maskavas kino institūtu (VGIK). Filmu nozarē Taska ir strādājis Igaunijā, Zviedrijā un ASV.