Joomla!Dalies ar savu stāstu!

Apgāds "Jumava" nesen izdeva Roberta Gabra biogrāfisko grāmatu "Latvju puika". Autora meita, Ausma Līdumniece par darbu ir teikusi: "Esam izpildījuši tēva sen iecerēto vēlēšanos – pastāstīt par grūtībām, izturību un neatlaidību, kad viņš, vēl būdams pusaudzis, tika ierauts latvju tautas sūrajās likteņgaitās un spēja izdzīvot Krievzemes pilsoņu kara haosā. Neparastajiem piedzīvojumiem un spilgtajām epizodēm netrūkst arī humora dzirksts, tomēr visam stāstījumam cauri vijas viņa nelokāmā apņemšanās – jāiztur, jāatgriežas dzimtenē pie savējiem!" "Jumava" labprāt uzklausītu un iepazītos ar citu lasītāju dzimtu vēsturiskajiem stāstiem! Sūtiet savas pārdomas un savu senču piedzīvojumus uz pasutijums@jumava.lv. Ļoti gaidīsim visas ziņas!

Anšlavs Eglītis "Vai te var dabūt alu?"

Ironijas meistars Anšlavs Eglītis (1906–1993) romānā “Vai te var dabūt alu?” (1961) pēta kādu paradoksālu notikumu Eiropas vēsturē. Tiek tēlots laiks no 1945. līdz 1955. gadam, kad uz Baltiju bija nosūtīti vairāk nekā 40 angļu slepenā dienesta aģenti, kuru uzdevums bija organizēt graujošu darbību kopā ar vietējiem pretpadomju spēkiem. Latvijā iefiltrētie SIS (Secret Intelligence Service) aģenti dzīvoja vai nu līdzās partizāniem mežu bunkuros, vai arī kopā ar cilvēkiem, kas simpatizēja viņiem. Starp aģentiem bija daudz baltiešu, kuri atradās trimdā un cerēja uz savas dzimtenes neatkarību.  Romānā tēloto varoņu likteņi joprojām aktuāli, un tie sagatavo lasītājus dzīvei nemierīgajā 21. gadsimtā.  
 Cena 9.25 Eur  pirkt

Daina Kraukle "Latviskais rotājošais raksts"

Zīmes pastāv neatkarīgi no mums — kā debesis, zeme, zvaigznes, koki. Tās gadsimtiem ilgi ir cilvēku veidotas — kā mājas, ceļš, maize. Ar zīmju valodu — simboliem — vēlamies kādam kaut ko pateikt. Tā ir šifrēta valoda, un ir jābūt atslēgai, lai to saprastu. Daudzām grafiskām zīmēm senatnē bija simboliska jēga, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Zīmes lietoja arī, lai aizsargātu mājas un dzīvo radību no raganām, negantībām, uguns un pērkona. Vai tagad spējam nolasīt šo seno zīmju vēstījumu? Ko nozīmē Jumis, ugunskrusts, zalktis, Austras koks? Grāmatas autore, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciāliste Daina Kraukle, vēlas lasītāju rosināt pašam veidot savu viedokli par latviskajām rakstu zīmēm. Grāmatā iepazīsiet latviešu rakstu pamatelementus, kas ieraugāmi tautastērpos un cimdos, Lielvārdes jostā, senos māju un priekšmetu rotājumos, pat tautas deju rakstos. Lai šī grāmata rada interesi par mūsu tautas neizsmeļami bagāto kultūru.  
 Cena 3.86 Eur  pirkt

R. Bertrams, H. Šūlmeiers "Coolmans un es. Glābjas, kas var"

Divas nedēļas Londonā! Izklausās labi? Nē, ja tevi sauc Kajs un tev pastāvīgi seko tavs murgs vārdā COOLMANS. COOLMANS? Tas ir tipiņš, kurš vienmēr — tiešām vienmēr — visu zina labāk. Lai gan viņš nebija vainīgs, ka mēs nedzīvojām Londonā. Tostarp mūs vajāja katastrofas cita pēc citas. Turklāt, neraugoties uz to, ka man vajadzēja nonākt uz pēdām īstam krāpniekam! COOLMANAM, protams, tas bija nieks. Vismaz viņš tā apgalvo…  
 Cena 7.71 Eur  pirkt

Роальд Добровенский "Райнис и его братья"

"Райнис и его братья" – роман русского писателя о латышском поэте, драматурге, политическом деятеле, мыслителе. Для читателя книга эта – шанс открыть для себя новую страну. Сказанное относится не только к тем, кто доселе ничего не знал о Латвии, но и к людям, прожившим в ней многие годы. Роман-коллаж – словно мозаичная картина, включившая в себя сотни документальных свидетельств, стихов и протоколов, дневниковых записей и писем. При всем том перед нами именно роман – история личности, увлекательная и трагичная, история любви и дружбы, неслыханного предательства и великого самопожертвования. А спор поэта Райниса и его друга юности П. Стучки, – одного из ближайших соратников Ленина, – выводит нас далеко за рамки одной судьбы, одной страны и одной эпохи, к самым жгучим проблемам современного мира. Автор книги, Роальд Добровенский, известен также своими биографическими романами о русских композиторах Бородине и Мусоргском, изданными в Риге в середине восьмидесятых годов ХХ века.  
 Cena 32.13 Eur  pirkt

"Mirklim dzimuši putni"

Latvijas Nacionālās operas vecajā priekškarā bija paslēpts mazs lodziņš — “actiņa”, caur kuru mākslinieki pirms izrādes varēja vērot zālē esošo publiku. Būtu lieliski, ja mēs — šodien zālē sēdošie — varētu atrast tādu maģisku “actiņu”, caur kuru otrpus priekškaram pavērot jaunās, tikko dibinātās Latvijas Nacionālās operas skatuves dzīvi tās darbības pirmajos gados! Šādu fantastisku iespēju mums sniedz balerīnas Austras Strazdiņas-Miļevičas — vienas no pirmajām LNO baleta solistēm — rakstītā dienasgrāmata, atklājot arī kādu traģisku likteņstāstu.  
 Cena 12.85 Eur  pirkt

"Kosmoloģija un apziņa. Prāts un matērija"

“Ja prātā mājos miers un laime, arī ķermenī mitīs harmonija, bet, ja miera nebūs, vienmēr pastāvēs fiziska trauksme. Prāta patiesais miers nav atkarīgs no ārējiem apstākļiem. .. Mentālās apziņas laimes un ciešanu jūtām piemīt vairāk enerģijas un spēka nekā sajūtu apziņas radītajām laimes un ciešanu sajūtām. Viens no ceļiem, kā mazināt ciešanas un vairot laimes pārdzīvojumu, ir mentālā apziņā balstīts prāta treniņš. Mūsdienās daudzi zinātnieki ir ieinteresējušies par budisma prāta trenēšanas metodēm, jo tās ir cieši saistītas ar cilvēku psiholoģisko veselību un neirozinātni.” V.S. XIV Dalailama Grāmata ietver populāro un arī latviešu lasītājam pazīstamo V.S. XIV Dalailamas regulāri organizēto Prāta un Dzīves institūta austrumu un rietumu zinātnieku pieredzes apmaiņas konferenču materiālus. Pēdējā konference notika Dharamsalā 2011. gada decembrī.V.S. Dalailama uzsver, ka viņa lielākais nopelns ir nopietnais dialogs, kas uzsākts pirms 25 gadiem starp budistu un mūsdienu laicīgo zinātni.Grāmatā ietvertie 2011. gadā notikušās konferences materiāli atklāj plašu tēmu loku:- Visuma apziņa un dzīvības formas,- Prāta un apziņas daba,- Zināšanu un izziņas robeža,- Prāts, apzināšanās un uzvedība,- Cilvēces glābšana.
 Cena 8.35 Eur  pirkt

Roalda Dobrovenska vizīte Kaļiņingradā!

Autors Roalds Dobrovenskis viesojas Kaļiņingradā, lai tuvāk iepazīstinātu visus interesentus ar apgāda "Jumava" krievu valodā nesen izdoto "Rainis un viņa brāļi". Vizītes laikā 23. aprīlī autors uzstāsies pie skolēniem Tautsaimniecības koledžā un 24. aprīlī Viskrievijas biblionakts ietvaros Kaļiņingradas zinātniskajā bibliotēkā. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt lasītājus un grāmatu cienītājus ar Raini un viņa devumu Latvijas attīstībai!

Roberts Gabris "Latvju puika"

Ausma Līdumniece, Roberta Gabra meita, par grāmatu "Latvju puika": "Esam izpildījuši tēva sen iecerēto vēlēšanos – pastāstīt par grūtībām, izturību un neatlaidību, kad viņš, vēl būdams pusaudzis, tika ierauts latvju tautas sūrajās likteņgaitās un spēja izdzīvot Krievzemes pilsoņu kara haosā. Neparastajiem piedzīvojumiem un spilgtajām epizodēm netrūkst arī humora dzirksts, tomēr visam stāstījumam cauri vijas viņa nelokāmā apņemšanās – jāiztur, jāatgriežas dzimtenē pie savējiem!"
 Cena 6.43 Eur  pirkt

Mēs dāvinām, ja Jūs dāviniet grāmatu!

23. aprīlī apgāds "Jumava" sveic visus grāmatu mīļus un cienītājus Pasaules grāmatu un autortiesību dienā! Svētku ietvaros visās "Jumava" grāmatnīcās būs pieejami dažādi grāmatu iesaiņojamie materiāli, kurus varēs izmantot bez maksas, lai iepriecinātu kādu ar jauku dāvanu! Visi būs laipni gaidīti!