Joomla!Manuskriptu konkurss “Mūsu stiprās dzimtas” ir noslēdzies!

Apgāds “Jumava” 20 darbības gadu laikā ir bijis aktīvs kultūrvēsturisko stāstu izdevējs, tāpēc turpinot grāmatu sēriju par Latvijas kultūrvēsturi, apgāds manuskriptu konkursa "Mūsu stiprās dzimtas" ietvaros aicināja pašvaldībās dzīvojošos vēsturniekus, literatūras zinātniekus, novadpētniekus un citus aktīvus interesentus, kuri ir pierakstījuši, veidojuši un saglabājuši informāciju un aprakstus par savos novados un pilsētās dzīvojošiem ļaudīm, kas nāk no stiprām dzimtām, un pētījuši savu vai sev tuvākās apkaimes dzimtu likteņus, veidot manuskriptus, rakstīt stāstus un iesniegt tos konkursa žūrijai izvērtēšanai.

Profesionālā žūrija ir izvērtējusi iesniegtos manuskriptus, un 2014. gada 11. septembrī svinīgi godinājām četru darbu autorus, kuri dala pirmās trīs vietas:

1. vieta - Linda Šmite "Āmurbrālis, akmens cietais" (Kokneses novada pašvaldība);

2. vieta - Erna Māliņa "Manas bērnu dienu atmiņas dzimtās tēvu sētas takas staigājot" (Grobiņas novada pašavaldība);

3. vieta - Maija Kovaļenko "Dzimtas vēsture Strutelē" (Jaunpils novada pašvaldība);

3. vieta - Baiba Mietule "Mājas man vairs neuzcelt, cilvēku dzīves neatgriezt..." (Ogres novada pašvaldība).

 

Sirsnīgi sveicam!

Konkursa uzvarētāja manuskripts tiks izdots apgāda Jumava grāmatu sērijā par Latvijas kultūrvēsturi, savukārt pārējie nominanti - Velta Strazdiņa "Ķekava. Laiki un likteņi: Pirmais pasaules karš. Brīvības cīņas", Brīve Latiša "Ģederti. Ģedertu dzimta", Vēsma Kalniņa "Raženi dzīvojot" - saņēma balvas no apgāda “Jumava”.

Pateicamies ikvienam par dalību konkursā un ceram uz radošu sadarbību arī turpmāk!

 

Dzejas dienas 2014

Apgāds “Jumava” aicina uz divu jaunu burvīgu grāmatu atvēršanas svētkiem.
Norises laiks: 2014. gada 18. septembrī, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.
 
Pasākuma programmā:
Grāmatas “Just dziļi dzīvību un nāvi” sastādītāja Dr. philol. Jāņa Zālīša stāstījums par triju latviešu dzejnieku – Jāņa Ziemeļnieka, Aspazijas un Raiņa – ieguldījumu latviešu literatūrā.
Jāņa Ziemeļnieka dzeju lasīs tautā populārais aktieris Rolands Zagorskis-Rolands.
Dzejas krājuma “Tā pasaule, kas ap mani” autores Dainas Jansones-Treices dzejas lasījumi un stāstījums par dzejas radīšanu. Kādēļ autore teic – “tā ir mana garīgā asinsrite, tas mans neizbēgamais liktenis”?
Dzejnieces Dainas Jansones-Treices dzejas rindas muzikālā aranžējumā ievīs flautiste Nora Pērkone, mūziķi – Kārlis Ārgalis-Straumēns, Ivars Kraucis un Inese Bumbiere-Kaže.

Apgāds "Jumava" sveic Zinību dienā!

"Šurp grāmatas uz skolu
es būšu..."

Seko sociālajam tīklam www.facebook.com 
un piedalies
https://www.facebook.com/apgadsjumava/photos/a.352667011480469.83780.232643986816106/717719811641852/?type=1&theater!

Uzvarētājs dāvanā saņems vienu no apgāda "Jumava" jaunākajām grāmatām.

Lai radošs Jaunais mācību gads!
 
 
 

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Ar prieku uz skolu”

Apgāds “Jumava” aicina ģimenes ar bērniem jautri pavadīt pēcpusdienu mūsu grāmatnīcā. Norises laiks: 2014. gada 28. augusts, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

 

Pasākuma programmā:

VEF cirka studijas “Jaunība” priekšnesumi un jautro klauniņu aktivitātes.

Skandināvu iemīļotās bērnu grāmatas “Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki šurumburum mežā” (autors: Turbjērns Ēgners) fragmentu lasījumi.

Bērnu grāmatu redaktores stāstījums par to, kā top grāmatas un kā tās atrod savu lasītāju.

Radošā darbnīca kopā ar grāmatu “Mīļās māmiņas”, “No 10 līdz 100” autori Lindu Kukari-Aldersoni.

 

Tikai pasākuma laikā! Lieliskas atlaides skolas precēm un arī apgāda “Jumava” bērnu grāmatām.

Esiet laipni aicināti š. g. 28. augustā, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Igo dzejoļu krājuma “Debesis karstas” atvēršanas svētki

Apgāds “Jumava” ielūdz Jūs uz Igo dzejoļu krājuma “Debesis karstas” atvēršanas svētkiem. Norises laiks: 2014. gada 19. augusts plkst. 17.00 grāmatnīcā “Jumava” Dzirnavu ielā 73, Rīgā.

Piedalās: mūziķis, dzejnieks, mākslinieks Igo un komponists Jānis Strazds

Šis dzejoļu krājums ir Igo trešā izdotā grāmata. Krājumā publicētie dzejoļi ir radušies dažādos laika posmos. Pirmo reizi tiek publicēti dzejoļu cikli “Uguns” un “Zeme”, kā arī “Divu draugu” eseju cikls.

Daudzi grāmatā atrodamie dzejoļi ir kļuvuši par pamatu Igo dziedātajām dziesmām ar Jāņa Strazda un Valta Pūces mūziku. Dzejoļu krājumu papildina Igo veidotie zīmējumi un grafikas.

Uz tikšanos!

 

Svinam kopā Rīgas svētkus!

Apgāds "Jumava" ielūdz Jūs uz pasākumu "Leģendu Rīga: 2014" rīt, Vērmanes dārzā, Grāmatu ielā, plkst. 16.00!

Pasākuma programmā:
Rolanda Zagorska-Rolanda gaidāmās grāmatas "Mana atmiņu paradīze. Esmu iemīlējies" fragmentu lasījumi un vēl līdz šim nezināmi fakti par mākslinieka dzīvi.

Basketbola leģenda Kārlis Strēlis stāstīs par basketbola būtību, spēles aizkulisēm un interesantākajiem momentiem.

Ieprieciniet sevi!
Latvijas Basketbola savienība sarūpējusi 2 ielūgumus aktīvākajiem klausītājiem uz Latvijas vīriešu basketbola izlases kvalifikācijas spēli Latvija - Rumānija (17.08.2014., plkst. 20.15), Arēnā Rīga.
 
Pasākuma vadītājs: Mārtiņš Vilsons
 
Pārsteigumi garantēti!
 

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Noslēpumi kaislību pasaulē”

Apgāds “Jumava” ielūdz uz Sari Luhtanenas un Mīko Oikonena grāmatas “Nimfas” prezentāciju, kas notiks 2014. gada 24. jūlijā, plkst. 17.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Grāmata ir par trim nimfām – Didi, Kati un Nadja –, kuras dzīvo starp mums mūžīgi jaunas, nāvējoši skaistas un bīstami valdzinošas. Neraugoties uz brīnumiem un neaizmirstamu vilinājumu, dievišķas būtnes un parasta mirstīgā mīlestība allaž beigusies ar traģēdiju.

Pasākuma programmā:

Uzrunu teiks grāmatu izdevējs Juris Visockis, kā arī iespaidos par grāmatu “Nimfas” dalīsies tulkotāja Lelde Rozīte.

Aktrise, rotu māksliniece Agnese Zeltiņa un psihoterapeits Viesturs Rudzītis runās par sievietes pievilcību un savstarpējām attiecībām ar pretējo dzimumu.

Iespēja rotāt savu ķermeni ar skaistu orhidejas motīva gleznojumu no Body Art mākslinieces Laines Kublinskas.

Tiekamies 24. jūlijā un baudām ne vienu vien pārsteigumu!

Vai tiešām satiksim arī pašas noslēpumainās Nimfas klātienē?

Svarīgi! 24. jūlijā grāmata “Nimfas” būs pieejama tikai “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Izdevīgi! Pērkot grāmatu “Nimfas” prezentācijas dienā:

–50% (pirmajiems 10 apmeklētājiem)

–25% (nākamajiem 20 apmeklētājiem)

–10% (apmeklētājiem visas dienas garumā)

 

Aleksandra Čaka dzejoļu krājumu septiņās valodās "PILSĒTAI" atvēršanas svētki

Kad vakars spuldzēs iemet sārtu rozi

Un krēslā ielas tinas nemanot,

Es ņemu rokā savu zēna bozi

Un eju prieku sirdij iemantot.

/A. Čaks “Mans vakara prieks”/

Apgāds “Jumava” un Aleksandra Čaka muzeja kolektīvs ielūdz Jūs uz A. Čaka dzejoļu grāmatas “Pilsētai” prezentāciju, kas notiks 2014. gada 17. jūlijā, plkst. 16.00, Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā, Rīgā, Lāčplēša ielā 48/50 – 14.

Apgādā „Jumava” ir iznācis unikāls darbs – Aleksandra Čaka dzejas „Pilsētai” septiņās valodās – latviešu, vācu, angļu, krievu, zviedru, franču un spāņu.

Septiņās eleganti atturīgi noformētās burtnīcās iekļauti Čaka urbānās pasaules redzējumam raksturīgākie dzejoļi – „Rīgai”, „Marijas iela”, „Jaunkundze ar sunīti”, „Afišas” un vēl citi, kā arī fragments no poēmas „Poēma par ormani”. Vāka noformējumam izraudzīts Oļģerta Ābelītes darbs „Nakts” (1942). Dzejoļus izraudzījusies sastādītāja Andra Konste, savukārt māksliniecisko noformējumu veidojis profesors Valdis Villerušs.

Pasākuma programmā:

uzrunas no apgāda “Jumava” vadītāja Jura Visocka, grāmatas sastādītājas Andras Konstes un Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvju puses;

dzejas lasījumi un muzikāls priekšnesums.

Esiet laipni aicināti š. g. 17. jūlija pēcpusdienā saskatīt pilsētas skaistumu, ierodoties plkst. 16.00, Aleksandra Čaka muzejā, Rīgā, Lāčplēša ielā 48/50 – 14.

 

„Latvijas leģendas” - latviešiem visā pasaulē

Grāmatu apgāds „Jumava”, sadarbojoties ar grāmatu namu „Valters un Rapa”, šā gada 16. jūlijā grāmatu namā „Valters un Rapa” Rīgā, Aspazijas bulvārī 24, pulksten 16.00 rīko tematisku pēcpusdienu Latvijas leģendas – tautiešiem visā pasaulē.

Tās laikā uzklausīsim:

- “Latvijas leģendas” idejas autoru – Jura Visocka un Pāvila Raudoņa stāstu par grāmatu sēriju;

- grāmatu sērijas ceturtajam izdevumam plānotā īpašā pielikuma – Latvijas Olimpiskās leģendas, stāstu par brāļiem Martinu un Tomasu Dukuriem un Andri un Juri Šiciem pieteikums;

- ārzemēs dzīvojošu latviešu stāstus par savā tuvumā piedzīvotajām leģendām, dzīvojot ārpus Latvijas;

- aicinājumu iesaistīties Latvijas Leģendu topošo grāmatu veidošanā ar sevis rakstītām leģendām.

Īss ieskats grāmatu sērijas idejā:

Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienu gaidot, apgāds “Jumava” izdošanai gatavo jau ceturto grāmatu sērijā “Latvijas leģendas”, kas vēsta par izcilām personībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Grāmatas idejiskais mērķis tiek saistīts ar Draudzīgā aicinājuma kustību, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, ceļot vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Grāmatas “Latvijas leģendas” stāstu virkni paplašinot, apgāds “Jumava” rīko šo pasākumu, kura mērķis ir papildināt līdzšinējo leģendu klāstu ar tām, kas radušās ārpus mūsu dzimtenes robežām. Tādēļ pulcējam kopā latviešus no dažādām pasaules malām.

Laipni lūdzam visus interesentus kuplināt pasākuma viesu pulku!

Savu dalību lūdzam apstiprināt, kā arī papildu jautājumus, ja tādi rodas, uzdot, rakstot uz e-pastu: marketings@jumava.lv vai zvanot pa tālruni: (+371) 67288014; (+371) 26490412.

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Dolce Vita jeb saldā dzīve”

Apgāds “Jumava” aicina Jūs sajust vasaras burvību, apmeklējot pasākumu, kas veltīts dzīves svinēšanai. Norises laiks: 2014. gada 10. jūlijā, plkst. 18.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Pasākuma programmā:

Grāmatas “Kāzas! Praktiski padomi kāzu rīkošanā” autores un Kāzu muzeja vadītājas Vivitas Ķepses, pieredzējušu kāzu vedēju Rudītes un Valda Veitmaņu, profesionālas kāzu vakaru vadītājas Anitas Alksnes un kāzu muzikanta Laura Valtera stāstījumi un interesanti tradīciju izpildījumi mūzikas pavadījumā.

Izjutīsim svelmainās Sicīlijas pieskārienu, jo būs iespēja dzirdēt, redzēt un izgaršot daļu šīs zemes burvības. Sadarbībā ar SIA “Fastr Book” svinēsim atvēršanas svētkus grāmatai “Izgaršo Sicīliju”, kas nesen kā publicēta elektroniski, bet rudenī būs iegūstama arī drukātā veidā Latvijas labākajās grāmatnīcās. Ekskluzīva iespēja sastapt grāmatas autori Ivetu Bruno, kura uz neilgu laiku ir atbraukusi paviesoties Latvijā. Par kulināro baudījumu sicīliešu gaumē parūpēsies pavārs Aleksejs Sutko.

LIELISKAS CENAS! IEDVESMA VASARAI UN BAUDPILNA NOSKAŅA!

Tiekamies š. g. 10. jūlijā, plkst. 18.00, “Jumava Plus” grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Papildu informācija:

grāmatnīcas “Jumava Plus” kolektīvs

tel. (+371) 67282596