Joomla!Ziemassvētku vecītis Rīgā, autore Vita Štelmahere

Ziemassvētku vecītim katrā valstī un pilsētā vajadzīgi čakli, drosmīgi un attapīgi palīgi. Vecīša oficiālais svētku rīkošanas palīgs Rīgā, rūķis Buziņš, gatavojas doties pensijā, tāpēc Ziemassvētku vecītis personīgi ierodas Latvijā, lai izvēlētos sev jaunu palīgu. Buziņš par savu pēcteci vēlas redzēt mazdēlu Paksi. Vai jaunais rūķis tiks galā ar tik atbildīgu darbu? Lai izkliedētu visas šaubas, nepieciešams nākamo palīgu pārbaudīt un salīdzināt ar vēl kādu svarīgā amata kārotāju — rūķu meiteni Zibu. Paksim un Zibai tiek dots sarežģīts uzdevums — Rīgas Pils laukumā uzstādītā egle jānosargā no nopostīšanas. Kurš uzdevumu paveiks vislabāk un kļūs par Ziemas­svētku vecīša jauno palīgu? Tas zināms tikai pašam vecītim un tiem, kas izlasīs stāstu “Ziemassvētku vecītis Rīgā”.

 Cena 5.32 Eur  pirkt

Zudušos kinoteātrus meklējot, autori Zigmārs Jauja, Jurijs Pereveščikovs, Anita Uzulniece

Jau 20. gadsimta sākumā interese par kino izrādīšanu Rīgā bija milzīga. Posmā no 1907. līdz 1912. gadam Rīgas pilsētas būvvaldē uz kino skatīšanās vietu ierīkošanu vai jaunu kinozāļu būvēšanu tika iesniegts ap 60 projektu. Pēc Pirmā pasaules kara liela daļa no tiem bija zuduši un jaunizveidotās Latvijas uzņēmēji ķērās pie esošo kinozāļu atjaunošanas un jaunu kinioteātru ēku būvniecības. Īpaši ak­tīva izklaides, tostarp kino izrāžu, ziņā bija Elizabetes iela, kas vietējo  bohēmistu un jauno, modīgo jauniešu vidū bija iemantojusi nosaukumu “Rīgas Brodvejs”. Otrais pasaules karš un padomju okupācija ieviesa savas korekcijas: kinoteātru skaits saruka uz pusi, taču, laikam ejot, durvis vēra jauni kinoteātri — arī jaunajos dzīvojamo ēku rajonos, piemēram, Ķengaragā, Iļģuciemā, Sarkandaugavā. 
Autoru kopīgi veidotajā grāmatā uzzināsiet, kāda bija padomju Rīgas kinoteātru vēsture, pirms kinoteātri kļuva par daļu no PSRS kinofikācijas sistēmas, kā “dzīvoja” centrālajos projektēšanas institūtos radītie ­jauno kinoteātru tipveida projekti un kā 20. gs. 90. gados kinofikācijas ­sistēma lēnām sabruka, lai dotu ceļu repertuāra un  ideālās kino skatīšanās telpas meklējumu brīvībai.
 Cena 13.31 Eur  pirkt

15. oktobrī noslēdzās ''Jumavas'' pirmais Facebook konkurss

Apgāds ''Jumava'' savā Facebook kontā uzsācis dažādu konkursu un izložu sēriju.
       No 1. līdz 15. oktobrim norisinājās mūsu pirmais Facebook konkurss, kurā katram ''Jumavas'' sekotājam bija iespēja savā īpašumā iegūt jauno Kamillas Lekbergas grāmatu ''Ledus bērns''.
       Mūsu lasītāji iesūtīja bildes, kurās tie attēlo kā lasa apgāda ''Jumava'' grāmatas, un labākās, radošākās bildes autore Aksana Beitāne bija šī konkursa uzvarētāja. Apsveicam!
       Ja arī jūs vēlaties piedalīties šajos konkursos un izlozēs, tad sekojiet mūsu Facebook kontam - Apgāds ''Jumava'', un pavisam drīz jūs sagaidīs patīkami jaunumi!

''Jumavas'' pārstāvji piedalījās 70. ikgadējā Frankfurtes grāmatu mesē

Apgāda ''Jumava'' pārstāvji piedalījās 70. ikgadējā Frankfurtes grāmatu tirgū, kas norisinājās no 10. līdz 14. oktobrim.
        Tika aizvadītas vairākas tikšanās ar ārzemju grāmatu izdevējiem - Wieser Verlag, Nordin Agency, Verlag Herder, Verlag Eugen Ulmer, AST Publishers, Penguin Random House Children's, Kiwi, DTV, Ahlander Agency, Llewellyn Worldwide, Verlagsgruppe Patmos, Bloomsbury Publishing, Helsinki Literary Agency, Fischer Verlag, Guilford Press, u.c. - ar kuriem tiek slēgti arī sadarbības līgumi.
        ''Jumavai'' bija arī tas gods piedalīties Imanta Ziedoņa fonda ''Viegli'' organizētajā koncertā, kas bija paredzēts Latvijas diasporas pārstāvjiem, kā arī pārējiem viesiem.

Nost ar perfekto, autore Šona Nīkvista

Laikmetā, kad mūsu spējas būt ātriem, efektīviem, atbildīgiem un visādi citādi “ideāliem zaldātiņiem ikdienas darbu ierindā” tiek novērtētas daudz augstāk nekā cilvēcīgums, saikne ar sevi vai pasauli sev apkārt, reizēm nepieciešama izpalīdzīga roka, kas spētu parādīt, kā nepazaudēt patiesās dzīves vērtības. Lēnāka, vienkāršāka, bet nepārprotami bagātāka dzīve — tas ir uzlabotais mūsdienu cilvēka moto, kam sekot, lai ikdienā nepārdegam, nejūtamies nelaimīgi
un dziļi izmisuši, pazaudējuši sevi.
Šo grāmatu lasot, pat tie, kam šķitis, ka viss ar viņu dzīvi ir ideālā kārtībā, atradīs nelielas paralēles ar sevi, savām ikdienas situācijām un sāks uzdot jautājumus — kāpēc gan tā un kā to labot. Savukārt tiem, kas sajutuši nemieru vai nejūtas laimīgi savā ikdienā, tikai nespēj saprast, kāpēc, šī grāmata varētu būt lielisks ceļvedis pie sevis un neskaitāmām atbildēm. Nav jāatmet savas ambīcijas, vēlmes un karjera, lai iegūtu mierīgāku dzīvi. Nav jāatsaka pasākumiem un pilnvērtīgai, dzīvespriecīgai dzīvei, lai iegūtu vienkāršāku, mierpilnāku ikdienu. Patiesībā viss ir daudz vienkāršāk — šajā brīdī, nevis perfektā idejā par to!
 Cena 10.64 Eur  pirkt

Cietumsargs ar bungu kociņiem, autors Ikars Ruņģis

Slavenās rokgrupas “Pērkons” bundzinieks Ikars Ruņģis grāmatā stāsta par diviem savas
dzīves nozīmīgajiem posmiem. Pirmais ir dienesta gaitas Padomju armijā ar visām tajā
pastāvošajām problēmām. Otrajā daļā viņš pievēršas savām gaitām grupā “Pērkons”
80. gadu beigās un 90. gadu sākumā. Grāmatā iespējams palūkoties uz tolaiku notikumiem
no Latvijas mūziķu skatu punkta.

 Cena 11.97 Eur  pirkt

Drāma Livonijā, autors Žils Verns

2018. gadā izcilajam franču rakstniekam Žilam Vernam apritētu 190 gadi. Godinot autoru, Latvijā pirmo reizi tiek izdots viņa romāns “Drāma Livonijā”, kuram šogad tiek atzīmēti 125 gadi kopš uzrakstīšanas. Šis Žila Verna darbs ir vēl neiepazīts, tomēr gana intriģējošs un aizraujošs. “Drāmas Livonijā” vērtība slēpjas arī grāmatas žanrā, kas ir detektīvs, atšķiroties no autora
ierastā fantastikas žanra, reizē atklājot, kādu pats autors redzēja Rīgu tālajā 1893. gadā.

Livonijā bankas darbinieks, kurš atbild par skaidras naudas pārvedumiem, hostelī tiek nogalināts. Viņš gatavojās precēties, tā paceļoties augstākajā sabiedrībā. Galvenais aizdomās turamais ir profesors Dimitrijs Nikoļevs, līgavas tēvs...

 Cena 10.64 Eur  pirkt

Izstāde "Vita Nuova" - veltīta Valdim Biseniekam un Itālijai

Valodnieka, dzejnieka un izcilā tulkotāja Valda Bisenieka 90. jubilejas un piemiņas
gads ir īpašs arī Dantes Aligjēri biedrībai, kuras Goda biedrs viņš bija. Smaidošs,
asprātīgs, labvēlīgs un vienmēr možs ― tādu Valdi mēs atceramies un katrreiz
satikām mūsu pasākumos. Gara ceļojums bija viņa dvēseles stāvoklis. Un nu, Valdis
Bisenieks ir Mūžības ceļojumā uz skaisto Itāliju, kuras dzejas dižgara Dantes valodas
burvību un dziļumu viņš meistarīgi prata atveidot latviešu valodā. Dantes Aligjēri
“Dievišķā komēdija” un “Vita Nuova/Jaunā dzīve” Valda Bisenieka tulkojumā ir
vadzvaigzne, kurai sekojot, mēs iepazīstam itāļu dzejas klasiku. Lasot “Svētā
Franciska ziediņu” tulkojumu, bagātinām savu dvēseli ar cilvēcības un prieka eliksīru.
Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki Aleksejs Naumovs, Jānis Strupulis, Vija
Dzintare, Imants Ozoliņš, Laine Kainaize, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Sarmīte
Caune, Raimonda Strode, Lauma Palmbaha, Gunta Brakovska, Ieva Muzikante,
Tālivaldis Muzikants, Ligita Caune, Inese Sudare, Dzintars Adienis un fotogrāfs
Jevgēnijs Pugins izstādi “Vita Nuova/Jaunā dzīve” velta Valdim Biseniekam un
Itālijai. Gleznas, grafikas, medaļas un fotogrāfijas ļaus sajust Itālijas īpašo gaismu,
senās pilsētas un bagāto ainavu, vēstures un personību valdzinājumu. Mākslinieki
rādīs mākslas darbus, kurus iedvesmojis Valdis Bisenieks ― personība, draugs,
laikabiedrs. Izstādē būs apskatāmas arī apgāda “Jumava” izdotās Valda Bisenieka
grāmatas.

Izstādes atvēršana 2018.gada 2.oktobrī plkst. 14:00

Latvijas kultūras darbiniekam, valodniekam un tulkotājam Valdim Biseniekam - 90

Dantes Aligjēri biedrības Goda biedram, izcilam Latvijas kultūras darbiniekam, valodniekam un tulkotājam Valdim Biseniekam 2. oktobrī būtu nozīmīga jubileja - 90.
Pieminot Valda Bisenieka devumu Latvijas kultūrā, 2. oktobrī aicinām uz pasākumiem:
Plkst. 14.00 - LU Akadēmiskajā bibliotēkā notiks DA biedrības mākslinieku darbu izstādes "Vita Nuova/Jaunā dzīve" atklāšana. Būs apskatāmas gleznas, grafikas, medaļas un fotogrāfijas, kā arī apgādā "Jumava" izdotās V. Bisenieka grāmatas.
Plkst. 16.30 - LNB 11. stāvā notiks akadēmiskie lasījumi par Valdi Bisenieku kā personību un izcilu kultūras darbinieku. Piedalās Ojārs Spārītis un Guntis Gailītis.
Plkst. 19.00 - LNB Ziedoņa zālē notiks pasākums Viestura Kairiša režijā, piedalīsies pianists Vestards Šimkus un aktieris Kaspars Znotiņš.
Visi pasākumi apmeklējami bez maksas.
Pielikumā lasiet precīzāku informāciju.
Mīļš paldies DA biedrības biedriem, kas ar savu ziedojumu palīdzēja īstenot V. Bisenieka piemiņas pasākumu programmu LNB.
Uz tikšanos otrdien, 2. oktobrī!

"Ne ikkatrs, kas uz mani saka...", sakārtojis Haralds Biezais

Neskatoties uz to, ka 1942. gada vasarā mācītājs Roberts Slokenbergs bija spiests pamest Rūjienu un 1957. gada rudenī būdams tālu prom no Latvijas, doties mūžībā, rūveniešu mutēs nebeidz skanēt mācītāja vārds. No paaudzes paaudzei tiek nodoti stāsti par Slokenberga dzīvi un darbiem Rūjienā. Kur beidzas patiesība un sākas leģendas? Šo robežu vairs nav iespējams noteikt.

Līga Siliņa, Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja

 Cena 15.72 Eur  pirkt