Joomla!Papildinātā variantā iznākusi Elitas Veidemanes grāmata par leģendāro aktieri Eduardu Pāvulu

Tautas spēks ir cilvēki. Kā koks sakņojas zemē, tā Latvijas pagastu dzimtas ir tajā ieaugušas, zeldamas un sazarodamās. Tāda ir arī Salas pagasta Pāvulu dzimta, kas izaugusi abos Lielupes krastos - Salā un Jūrmalā.
Eduards Pāvuls dzimis 1929. gada 7. jūlijā, Valteros, sava mūža lielāko daļu dzīvojis Jūrmalā, taču Salas pagasts un Spuņciems ir allaž klātesoši viņa gaitās - ciemošanās pie radiem, balles un reiz arī filmēšana namā, kas tolaik bija Salas pagasta Tautas nams, patlaban - Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā "Vietvalži" -, laiva un makšķere Lielupē vai Babītes ezerā, zemledus zveja Spuņupē vai Varkaļu kanālā. Slepenas tikšanās ar iecerēto - Liliju Volfu -, kas gādā Eidim pārtikas sainīšus, kad viņš, gribēdams izvairīties no dienesta Padomju armijā, slēpjas Lēģerkalnā. Dienestā gan jādodas, bet 1951. gadā Lilija kļūst par Eduarda sievu - viņa Džuljetu, Solveigu, Anitu, kas mūža garumā bija atbalsts, draugs, biedrs, mierinājums. Salas pagasta baznīcā Pāvulu Eidis iesvētīts, bet 2006. gada jūlijā guldīts Salas pagasta kapos, kā pats to vēlējies, un Lilija vairākus gadus vēlāk rada savu atdusas vietu viņam blakus.
2017. gadā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži" atklāta Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde, kurai līdzās atrodas novada vēsturei veltīta vēstures ekspozīcija "Burvju spogulis".Cilvēki aiziet, bet stāsti paliek ... Arī šī grāmata ļauj vēlreiz atdzimt personībām un senām dzīves līnijām, ko nu var iepazīt arī nākamās paaudzes!Dace Ulpe,izstāžu zāles vadītāja Babītes novada pašvaldībasKultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži".
 Cena 13.31 Eur  pirkt

Sestdien, 28. jūlijā, no plkst.16:00 visi laipni aicināti uz Valodas dienu Raganā.

Sestdien, 28. jūlijā no plkst.16:00 visi laipni aicināti uz Valodas dienu Raganā. Stiprināsim savu valodu, iegādājoties apgāda "Jumava" grāmatas.

Apgāds "Jumava" ielūdz uz Maijas Rubīnas grāmatas atvēršanas savētkiem

Apgāds "Jumava" ielūdz uz Maijas Rubīnas grāmatas "Varas gaiteņu iekšpusē" atvēršanas svētkiem 2.08. plkst.16:00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē. Visi laipni aicināti, būs iespējams iegādāties grāmatu par īpašu cenu. Ieeja brīva...

Aicinām visus Kuldīgas un tās apkārtnes pirts cienītājus uz tikšanos ar pirts speciālisti un dažādu latvisko rituālu pārzinātāju Gitu Balodi

Aicinām visus latvisko pirts rituālu cienītājus uz Kuldīgas novada  muzeju, kur 26. jūlijā plkst.17:00 būs iespēja tikties ar apgādā "Jumava" iznākušās grāmatas "Pirts zinības" autori-pirtnieci Gitu Balodi.

Pasākuma ietvaros visiem interesentiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar latvisko pirts rituālu īpatnībām, bet arī iegādāties Gitas Balodes  mūsdienu tautas dziesmu izlases "Saule brida ziedu pļavu", "Dieviņš sēja magonītes", kā arī citas jaunākās apgāda "Jumava" grāmatas.

Visi laipni aicināti, ieeja pasākuma bez maksas!

Apgāds "Jumava" ar bērnu autori Vitu Štelmaheri sestdien viesojās Kalnciema tirdziņā

Vairāku apgādā "Jumava" iznākušu bērnu grāmatu autore Vita Štelmahere sestdien 21.jūlijā,  spītējot karstajam laikam,  kopā ar savu uzticamo kompanjonu Čau-čau šķirnes suni Rafi viesojās Kalnciema tirdziņā, kur bija iespējams redzēt "Vaigā" ne tikai cēlo grāmatu varoni, bet iepazīties arī ar citiem Vitas Štelmaheres grāmatu varoņiem.
Autore radījusi piedzīvojumu kārā sivēna Piglas piedzīvojumu sērijas grāmatas, izzinošās "Es dzīvoju Latvijā", "Es dzīvoju zaļajā Latvijā", kā arī pati jaunākā no autores grāmatām "Pupuķa Ukša dziesmu svētki".

Grāmatas meklējiet apgāda "Jumava" grāmatnīcās, kā arī grāmatu veikalos visā Latvijā!

Apgāds "Jumava" laiž klajā apjomīgu pētījumu par Latvijas rūpniecību divsimt gados...

Apgādā “Jumava” iznākusi Edmunda Krastiņa vēsturiskā apcere “Latvijas rūpniecība 19.–21. gs.”

Grāmatas autors Edmunds Krastiņš ir latviešu matemātiķis un politiķis, bijušais Latvijas Valsts īpašuma ministrs un finanšu ministrs.

Grāmata veidota 4 daļās, kurās hronoloģiski aplūkota rūpniecības attīstība Latvijā dažādos laika posmos. Pirmā daļā stāstīts par norisēm Latvijas rūpniecībā Krievijas Impērijas sastāvā, otrā daļā vēstīts par notikumiem Latvijas rūpniecībā Latvijas Republikas laikā. Trešā daļa aplūko norises rūpniecībā PSRS sastāvā, savukārt noslēdzošajā ceturtajā nodaļā analizēta rūpniecība atjaunotajā Latvijas valstī.Kopumā grāmatā analizēta rūpniecības attīstība Latvijas teritorijā vairāk nekā 200 gadu garumā, kad to ietekmējuši traģiskie un liktenīgie vēsturiskie notikumi, kurus Latvija piedzīvoja.

“Izmaiņas rūpniecības darbības vidē dažādos tās posmos bijušas patiesi dramatiskas, tāpat kā tās ietekme uz sabiedrības attīstību.” Edmunds Krastiņš (Mg. Math., ekonomists)

Viens no grāmatas recenzentiem vēstures doktors, Latvijas Universitātes pasniedzējs Aivars Stranga šo darbu un autora veikumu vērtē kā “atzīstamu kompetenci ekonomikā, iegūtu arī patstāvīgās arhīva studijās, talantīgi savienojot ar erudīciju. Edmunds Krastiņš ir uzrakstījis aizraujošu darbu, kura lappusēs mēs sastopam ne tikai tehniku, ierīces, korpusus un fabrikas, bet arī interesantus un spējīgus cilvēkus.”

 Cena 19.96 Eur  pirkt

"Jumava" Aspazijas mājā kopā ar Dantes biedrību prezentē itāļu klasikas pērles..

17. jūlijā Aspazijas mājā Jūrmalā apgāds "Jumava" sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā organizēja grāmatu prezentāciju klasikas mīļotājiem. Prezentējamo grāmatu vidū bija tādas itāļu klaiskas pērlēs kā Dantes Aligjēri "Vita Nuova" jeb "Jaunā dzīve" un Džuzepes di Lampedūzas darbs "Gepards" ar īpaši šim izdevumam veidotām ilustrācijām.
Pasākumā piedalījās mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, Dantes Aligjēri biedrības māklinieki: Laine Kainaze un Dzintars Adienis, Maira Veisbārde un Raimonda Strode.
Bija iespēja iegādāties apgādā "Jumava" iznākušās grāmatas.

Sīkāk par notikumu galerijās..
 

Apgāds "Jumava" izsludina grāmatas "Latvijas rūpniecība 19. - 21gs." atvēršanu 25. jūlijā plkst.16:00

Apgāds "Jumava" ielūdz visus interesentus uz Edmunda Krastiņa grāmatas "Latvijas rūpniecība 19. - 21.gs." atvēršanas svētkiem 25. jūljā
plkst.16:00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā Kr. Valdemāra ielā 35. Rīgā.
Pasākumā būs iespējams tikties un uzklausīt grāmatas autoru Edmundu Krastiņu (bijušo Finanšu ministru), grāmatas recenzentus: Dr. habil. hist., LU profesoru Aivaru Strangu, būs iespēja arī sartikt Vidzemes augstskolas rektoru, vēstures profesoru Gati Krūmiņu, kā arī iegādāties grāmatu par īpašu prezentācijas cenu.

Visi laipni aicināti, ieeja pasākumā bez maksas.

Apgāds "Jumava" sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā ielūdz uz pasākumu Aspazijas mājā

Apgāds "Jumava" sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrību Latvijā ielūdz visus klasikas cienītājus uz Dantes Aligjēri "Vita Nuova" / "Jaunā dzīve", kā arī Džuzepes Tomazi di Lampedūzas grāmatas "Gepards" īpašo izdevumu prezentāciju. 17. jūlijā plkst.18:00 Aspazijas mājā Z.  Meirovica prospektā 18/20, Dubultos.
Programmā:
Mīla un liktenis. Dzejas dižgari – Dante, Rainis un Aspazija;
• Itālijas un Latvijas kultūras paralēles;
• “Vita Nuova” mākslas un mūzikas pasaulē;
• Laikmeta grieži Džuzepes Tomazi di Lampedūzas dzīvē un grāmatā “Gepards”

Piedalās:  Juris Visockis, Ojārs Spārītis, Ilze Lecinska, Leonards Varažinskis un Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki: Andris Bērziņš, Laine Kainaize, Maira Veisbārde, Dzintars Adienis, Sarmīte Caune, Raimonda Strode
 Būs arī apgāda "Jumava" grāmatu galds. Ieeja pasākumā bez maksas, visi laipni aicināti.....

Apgāds "Jumava" Apes Tautas namā prezentē Barbaras Pauli un Irēnas Meisteres grāmatu "Hopenhofas -Apes muiža laikmetu vējos"

Šodien, 13. jūlijā Apes Tautas namā,  piedaloties Dantes Aligjēri biedrības biedriem, apgāda "Jumava" vadītājam Jurim Visockim, kā arī Apes pašvaldības pārstāvjiem, tika prezentēta ilgi gaidītā Barbaras Pauli, Irēnas Meisteres grāmata par Hopenhofas muižu "Hopenhofas-Apes muiža laikmetu vējos".  Savās pārdomās par jauniznākušo grāmatu dalījās LZA prezidents profesors Ojārs Spārītis, profesors Valdis Villerušs, Juris Visockis un Apes novada domes priekšsēdētāja vietniece Dina Meistere un Irēna Meistere - grāmatas tulkotāja, autore.
Šī grāmata ir unikāls, nozīmīgs un bagātīgs izziņas materiāls gan vietējiem iedzīvotājiem, gan citiem interesentiem – novadpētniekiem, vēsturniekiem un tūristiem, kas sniedz ieskatu Apes un tās tuvējās apkārtnes vēsturē un rosina apmeklēt Api un tās kultūrvēstures objektus” atzīst Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts
Plašāk par notikumu galerijā