Joomla!Grāmatas ''Pobeda 1946'' atvēršana Ķīpsalā!

Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!

Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

Grāmatas ''Mana Rīga'' atvēršana Ķīpsalā!

Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!

Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

Grāmatas ''Veiksmei līdzās'' atvēršana Ķīpsalā!

Apgāds ''Jumava'' un mūsu autori ir gatavi ''Latvijas grāmatu izstāde 2019'', kas norisināsies no 1.-3. martam!
Visi būsiet laipni gaidīti mūsu stendā un pie lielās skatuves, uz kuras kāps vairāki gan Latvijā, gan ārpus tās iemīļoti autori.

Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the 20th Century

In 2016 Jumava Publishing House published a three volume work “Latvian Foreign Affairs and
Diplomacy in the 20th Century” in Latvian. The work covers Latvian foreign affairs and diplomacy
throughout the entire 20th century.
Considering the significance of diplomacy and its ever-growing role in Latvia and the world, Jumava
Publishing House is preparing an English publication of “Latvian Foreign Affairs and Diplomacy in the
20th Century”. Authors of the book are historian Professor Inesis Feldmanis, Professor Aivars Stranga,
Professor Antonijs Zunda and Associate Professor Jānis Taurēns.

TO ORDER BOOK CLICK HERE

 Cena 25.00 Eur  pirkt

Apgāda Jumava pasākumu grafiks Latvijas Grāmatu Izstādē 2019

No 1. līdz 3. martam Ķīpsalas izstāžu hallē notiks BT1 izstāde Latvijas Grāmatu Izstāde 2019, kurā varēsiet atrast arī apgāda Jumava stendu.

Esam parūpējušies arī par aizraujošu programmu uz lielās skatuves!

* 2.marts Lielā skatuve plkst.16.00-17.00

Tikšanās ar grāmatas "Pobeda 1946" autoru igauņu rakstnieku Ilmaru Taska. Piedalās Igaunijas vēstniecība Latvijā, grāmatas tulkotāja Lelde Rozīte. Skatītājus sagaida īpašas dāvanas!

* 3.marts Lielā skatuve plkst.11.00-12.00

Tikšanās ar Maiju Rubīnu, grāmatas "Mana Rīga" atvēršana.

* 3.marts Lielā skatuve plkst.13.00-14.00

Tikšanās ar grāmatas "Veiksmei līdzās" autoru Māri Rīmeni.

* 3.marts Lielā skatuve plkst.14.00-15.00

Ar astroloģiju par astroloģiju - sarunas ar astrologu Andri Raču, grāmatu "Mana dzīves karte" un "Mana nākotnes karte" autoru.

 

Apgāda Jumava kolektīvs un mūsu autori būs priecīgi redzēt Jūs mūsu pasākumos un stendā!

 

Uz tikšanos Jumavā!

Mana Rīga, autore Maija Rubīna

Grāmatas autore ir inženierzinātņu doktore ar ilggadēju darba pieredzi institūta “Rūpnīcprojekts” enerģētikas objektu un siltumapgādes projektēšanā un projektēšanas vadīšanā (1955–1988), studentu apmācībā RTU Elektroenerģētikas fakultātes Siltumenerģētikas katedrā (1971–1993) un Transporta, mašīnzinību un aeronautikas fakultātes Siltumenerģētisko sistēmu katedrā (2005–2015). Vadījusi Enerģētikas perspektīvās attīstības un energoekonomijas nodaļu Latvijas Republikas Enerģētikas ministrijā (1988–1991), Latvijas enerģētikas attīstības valsts uzņēmumu LEA (1992–1994), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izveidoto Tarifu izvērtēšanas neatkarīgo ekspertu grupu (1995–1997). Bijusi konsultante Latvijas Enerģētikas aģentūrā (1994–1997), Rīgas domes deputāte un Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētāja (1997–2001), ilggadēja dzīvojamās mājas energopārvaldniece (1995–2009) un energopārvaldnieku kursu lektore. Izveidojusi un vadījusi Rīgas pilsētas energoapgādes ekspertu konsultatīvo padomi (2002–2007 un 2015–2018). Izveidojusi un vadījusi pašvaldības Rīgas enerģētikas aģentūru (2007–2015). Kopš 1997. gada ir LZA Fizikālās enerģētikas institūta pētniece. Kopš 1991. gada regulāri strādājusi ES starptautiskajos projektos enerģētikas jomā un bijusi šo projektu vadītāja (PHARE, THERMY, USID, IEE, Norvēģijas un EEZ finanšu instruments, INTERREG, 7. ietvarprogramma u. c.). Ir vairāk nekā 250 publikāciju, zinātnisko darbu, kā arī grāmatu autore. 2017. gadā saņēmusi prof. Alfrēda Vītola balvu par mūža ieguldījumu enerģētikā.

Latvijas vieglatlētika vēsture 1992-2018, autors Andris Staģis

Andra Staģa “Latvijas vieglatlētikas vēsture” ir fundamentāls darbs, kas ļauj gan izzināt, gan saprast, kā šajā sporta veidā ar tā daudzajām sporta disciplīnām klājies laika gaitā. Šajā sējumā atspoguļots laika periods no 1992. līdz 2018. gadam.
Sākums saskan ar Latvijas atgriešanos olimpiskajā saimē 1992. gada olimpiskajās spēlēs Barselonā, kur vieglatlētikā varējām priecāties par to vien, ka sekmīgi nostartējām. 1996. gadā Atlantā un vēlāk vieglatlēti veidoja Olimpiskās komandas kodolu un, protams, rādīja arī piemēru citiem ar savu meistarību un cīņas gribu. 2000. gada olimpiskajās spēlēs Sidnejā Aigars Fadejevs izcīnīja sudrabu 50 km soļošanā, atkārtojot Jāņa Daliņa 1932. gada panākumu Losandželosā.
Pēc tam, lielā mērā pateicoties Valijas Draugas, Valentīna Mazzālīša un olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša dibinātā Latvijas Šķēpmetēju kluba (LŠK) darbībai, sekoja šķēpraižu laiks – Vadima Vasiļevska negaidītais sudrabs 2004. gadā Atēnās un Aināra Kovala pārsteidzošais sudrabs 2008. gadā Pekinā. Arī daudzās Eiropas jaunatnes olimpiāžu medaļas šķēpa mešanā un Pirmajās Jaunatnes olimpiskajās spēlēs 2010. gadā Singapūrā Intara Išējeva izcīnītā Latvijas vienīgā medaļa ir spilgts pierādījums LŠK darbības efektivitātei. To turpināja 2016. gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, bet 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā startēja trīs Latvijas šķēpa metēji un trīs šķēpa metējas.
Paralēli pieauga arī citu vieglatlētikas sporta disciplīnu rezultāti, uzmirdzēja vairākas zvaigznes, bet spilgtākā no tām – Jeļena Čelnova-Prokopčuka, kura Latvijas skrējējas padarīja slavenas Ņujorkā, Osakā un citur pasaulē. Šobrīd priecājamies par Guntu Vaičuli (bijušo Latiševu-Čudari) un Lauru Ikaunieci-Admidiņu.
Ticu, ka tikpat rezultatīvi un vēl labāki gadi vēl priekšā, jo pašlaik Latvijas Vieglatlētikas savienību vada jauna un entuziasma pārpilna komanda.
Lai veicas!
Aldons Vrubļevskis,
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents

Grāmatas ''Līvāni. Toreiz un tagad'' atvēršanas pasākums

Ieskats grāmatas ''Līvāni. Toreiz un tagad'' atvēršanas svētkos, kas notika Līvānos, š.g. 7. februārī.

Uz grāmatas atvēršanu bija pulcējušies vairāki desmiti interesentu un savas uzrunas par jauno grāmatu sniedza apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis, grāmatas autore Sandra Maskalāne kā arī Līvānu domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Klātesošie tika priecēti arī ar muzikālu ģitāras priekšnesumu.

Apgāds ''Jumava'' pateicas visiem par ierašanos un jaunu grāmatu svinēšanu!

 

Disleksija agrīnā vecumā, autors Gevins Rīds

Disleksijas agrīnā identificēšana un iejaukšanās ir būtiska un var mazināt vai pat novērst disleksijas nodarīto kaitējumu turpmākajās izglītības stadijās. Šī grāmata piedāvā ieskatu zinātniskos pētījumos, kā arī sniedz praktiskus ieteikumus skolotājiem, kas strādā pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, kā radīt un pielāgot mācību vidi, lai tā būtu piemērota bērniem ar disleksiju. Grāmatā ir aplūkoti mācību līdzekļi un materiāli, kas ir paredzēti lasīšanas, pareizrakstības, rēķināšanas, valodas prasmju, sociālās un emocionālās attīstības un problēmu risināšanas prasmju apguvei.

Atgriezties no nāves, autors Teobalds Roberts Jēgers

Kad Teobalds Roberts Jēgers pamodās no teju trīs nedēļu komas, viņš nespēja neko atcerēties. Tas notika, kad Teobaldam bija divdesmit pieci gadi. Sieva atrada vīru vannasistabā, kur viņš, iespējams, jau vairākas stundas bija gulējis bezsamaņā. Ārsti diagnosticēja masīvu asinsizplūdumu smadzenēs, un prognoze bija nežēlīga: no desmit tūkstošiem izdzīvo tikai viens pacients!
Tomēr viņš pamodās! Viņš neatpazina sievu un meitu, nezināja savu vārdu, kas viņš ir un kas ir bijis. Pakāpeniski smadzeņu spējas atjaunojās un atmiņa atgriezās, viņam nācās no jauna mācīties staigāt, rakstīt un rēķināt. Četrus gadus pēc komas Teobalds atsāka strādāt. Bija nepieciešami divdesmit pieci gadi, līdz atjaunojās ātrās atmiņas spējas. Šo fascinējošo un patieso grāmatu viņš rakstīja divdesmit sešus gadus.
 Cena 8.01 Eur  pirkt