Joomla!Mani Talismani

Žurnālists, ārpolitikas komentētājs Voldemārs Hermanis atskatās uz pēdējo gadsimtu miju un vēl tālākām dienām. "Manos talismanos" nav sakonstruētu sižetu un nejaušu personāžu. Portretu galerija? Ne gluži.
 Cena 6.22 Eur  pirkt

Eduards Smiļģis. Trejgalv’s

Stāsti par Eduardu Smiļģi allaž ietiecas teiksmu un neticamības robežās, bet neticamākais ir tas, ka tā ir taisnība. Tāpat anekdotes par viņu.

Kārlis Sebris. Pats

Grāmata veltīta Latvijas Nacionālā teātra aktiera Kārļa Sebra (1914 - 2009) piemiņai, tas ir mēģinājums saglabāt mākslinieka unikālās personības būtību. Kārļa Sebra monolītums sastāv gan no pamatīgām tradicionālām vērtībām, gan no daudziem smalkiem attiecību stīgojumiem, kurus tinot, jārīkojas uzmanīgi, lai nepārtrūktu īpašā „sebriskā” garša.
 Cena 9.14 Eur  pirkt

Latvijas vēsture

Vēsturnieks, romāņu valodu filologs, tulkotājs un diplomāts Arnolds Spekke (1887-1972) ir vairāku grāmatu un publikāciju autors. Apgāds “Jumava” 2000. gadā atkāroti izdeva viņa “Atmiņu brīžus. A. Spekkes “Latvijas vēsture” (pirmoreiz izdota 1984. gada Stokholmā) hronoloģiski aptver šīs teritorijas attīstību, sākot no aizvēstures un beidzot ar Otro pasaules karu.
 Cena 8.92 Eur  pirkt

Labi, ka tā! Pastāsti

Populārais “Latvijas Radio” žurnālists Dzintars Tilaks gadu gadiem uztur aizraujošu dialogu ar klausītājiem. Tikpat intriģējoši un asprātīgi viņš prot arī rakstīt. Grāmatā “Labi, ka tā! Pastāsti” apkopojis stāstus no savas pieredzes, sākot no bērnības, skolas un studiju gadiem, viņa kā muzikanta piedzīvojumi dažādos pasākumos (nozīmīga vieta atvēlēta kāzu stāstiem) un beidzot ar apcerīgākiem stāstiem par populāro raidījumu “Sirdslietu Aģentūra”, sevi un ģimeni.
 Cena 1.82 Eur  pirkt

Kārlis Ulmanis valstiski un privāti

Ulmanis bija ļoti noslēpumains un noslēgts. Droši zināms: Ulmanis nedzēra, nesmēķēja, nebija antisemīts. Par dažām diskutablām Kārļa Pirmā un Pēdējā personības šķautnēm šajā grāmatā.
 Cena 2.74 Eur  pirkt

Vilhelms Munters

Šīs grāmatas sagatavotājs Rihards Treijs, kas 2005. gadā publicēja monogrāfiju “Latvijas diplomātija un diplomāti (1918−1940)” un 2007. gadā biogrāfisku aprakstu “Zigfrīds Meierovics”, ir rūpīgi iepazinies arī ar Vilhelma Muntera dokumentiem Rīgas un Maskava arhīvos, attiecīgo literatūru un presi.
 Cena 11.52 Eur  pirkt

Švābu kapričo

Anšlava Eglīša rakstu sestajā sējumā apkopoti vairāki izcili viņa darbi, kas radīti laikposmā no 1945. līdz 1950. gadam Vācijā. Līdz šim šīs Anšlava Eglīša grāmatas nav publicētas, un tās krietni bagātinās mūsu latviešu literatūras vērtību fondu.
 Cena 12.80 Eur  pirkt

Radošo savienību plēnums 1. un 2.jūnijs

1988.gada Rakstnieku savienības paplašinātais plēnums bija patiess, nozīmīgs pagrieziena punkts tālākajā Latvijas attīstībā.
 Cena 1.29 Eur  pirkt

Gadatirgi Latvijā Kurzeme

Grāmatas “Gadatirgi Latvijā” mērķis ir savākt un apkopot ziņas par gadatirgu norisi Latvijas novados, sistematizēt faktus, atmiņu stāstījumus par latviešu tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumu Gadatirgu Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kas ir nozīmīgs pasākums Latvijas kultūras dzīvē. Grāmatai būs piecas daļas. Pirmā ir par gadatirgiem Kurzemē, par kurzemnieku bērnības atmiņām, par amatnieku piedzīvoto Brīvdabas muzeja Gadatirgū. Trīs nākošās daļas atspoguļos Latgalē, Vidzemē un Zemgalē iegūtos faktus un stāstījumus. Beidzamā piektā daļa būs veltīta Gadatirgum Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
 Cena 7.31 Eur  pirkt