Grāmatnīca JumavaImants Bunkšs Māja niedrājā

Imants Bunkšs "Māja niedrājā"
Apgādā “Jumava” iznākusi jau otrā Imanta Bunkša grāmata bērniem, kurā atspoguļota putnu vērošana dabā “Māja niedrājā”. Ja pirmajā grāmatā uzmanība bija veltīta jūras ērgļiem, šoreiz grāmatas varonis ir lielais dumpis, pie kura ligzdas uzstādīta tiešraides kamera.

“Šajā grāmatā atspoguļoti notikumi, kurus varējām vērot no ligzdas, pie kuras uzstādīta Latvijā pirmā lielo dumpju ligzdošanas tiešraides kamera. Interneta tiešraide no lielā dumpja ligzdas ir kaut kas neikdienišķs. Arī pasaulē interneta tiešraides no šīs sugas ligzdām nav parasta lieta. Laikā, kad šī grāmata nonāk pie lasītājiem, aizvadītas jau trīs aizraujošas un spraigu notikumu pilnas ligzdošanas sezonu tiešraides. Katra no tām ir devusi jaunas zināšanas. Visiem vērotājiem tiešraides ir atklājušas grūti pamanāmā un noslēpumainā putna uzvedības nianses, kuras bez kameras nebūtu iespējams novērot. Tieši pirmais tiešraides gads izrādījās vispilnīgākais — gan ligzdā pavadītā laika ziņā visilgākais, gan notikumiem bagātākais." ornitologs Jānis Reihmanis

Dzejas dienas "Jumavas" pagalmā 23. septembrī jau no plkst. 13:00

Visi laipni aicināti uz Dzejas dienām Jumavas pagalmā 23. septembrī jau no plkst.13:00
 
Rudens dzejas laiks, arī apgāds "Jumava" seko šai tradīcijai un aicina ieskatīties dzejas krājumu lappusēs, apmeklējot "Dzejas dienas Jumavas pagalmā" sākums plkst.13:00 tikšanās ar Ed. Veidenbauma dzejas krājuma " Par spīti grūtiem laikiem" sastādītāju Sandru Ratnieci, plkst.13:45 uzstājas trioletu autori "Ir robeža starp mums tik smalka", 14:30 - jaunais dzejnieks Emīls Buiķis un mākslinieks Mareks Ruskulis "Skaisti šķiras tikai tilti"
15:00 būs iespēja tikties ar "Jumavas" māklsinieci, vairāku grāmatu sastādītāju un autori Raimondu Strodi, kura iepazīstinās ar Dantes Aligjēri sacerējumu "Vita Nuova".
Darbosies arī bērnu radošā darbnīca tā kā droši ņemiet līdzi savas mazās atvases...
Ieeja pasākumā bez maksas.. adrese: Dzirnavu iela 73

p.s. īpašas "dzejas dienu" cenas Jumavas dzejoļu krājumiem..

No 15. septembra apgāda "Valters un rapa" grāmatu veikalos "Jumavas" grāmatām 20% atlaide

Apgāds "J.L.V." prezentēs Aloiza Leiendekera grāmatu "Šķiršanās: pārdomas, pieredze, padomi"

Tikšanās ar "sauļu salicēju" "Maiju kalendāra sakrālais laika cikls" vienu no autoriem Ivo Puriņu Liepājā

Ivo Puriņš viesojas Liepājas Zinātniskajā bibliotekā

Šodien visiem Liepājniekiem, kā arī Liepājas pilsētas viesiem ir iespēja klātienē tikties ar dziednieku, zintnieku, astrologu un šamani, kurš pats sevi dēvē par "sauļu salicēju" - Ivo Puriņu, kurš kopā ar Guntu Dauģi sarakstījis grāmatu "Maiju klalendāra sakrālais laika cikls". Kas ir Maiju kalendārs, kā dzīvot saskaņā ar šo kalendāru, kas vēl iekļauts šajā izdevumā, uzzināsim Ivo Puriņa lekcijā Liepājas Zintāniskajā bibliotekā Zivju ielā 7, 3. stāvā plkst.17:00. Visi laipni gaidīti, ieeja bez maksas.

p.s. Būs "Jumavas" grāmatu galds.

Jumava piedalās Bauskas grāmatu svētkos

Novadu Grāmatu svētki Bauskā

Bauskas Kultūras centrā

Kalna ielā 18

2017.gada 15.septembrī

9.00 – 15.00 Grāmatu komercizstāde Bauskas Kultūras centra Mazajā zālē piedalās izdevniecības: Latvijas Mediji, Zvaigzne ABC, Jumava, Kontinents, Latvijas Grāmata u.c.

11.00 „Rainis un viņa mātes” – saruna ar grāmatas autori - novadnieci Ginu Viegliņu - Vallieti (Jumava) Bauskas ģimnāzijā.

Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Avīze, Bauskas Dzīve, Bauskas Novada Vēstis, www.bauska.lv, www.bauskasbiblioteka.lv

Ilzes Indrānes stāstu krājuma atvēršana Madonas novadpētniecības muzejā

11. septembrī Madonas novadepētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs norisinājās latviešu valodas un literatūras skolotāju sarunu stunda "Par rakstniecību". Srunas ietvaros notika tikšanās ar grāmatu apgāda "Jumava"vadītāju un grāmatu izdevēju Juris Visocki, kā arī Ilzes Indrānes krājuma "Basām kājām"( apgāds "Jumava") atvēršana. Fotogrāfijas no pasākuma skatīt galerijā.

Emils Buiķis viesojas Bauskā, piedaloties Dzejas dienās ar jauniešiem

Jau ceturto gadu Bauskā Saules dārzā pie Plūdoņa pieminekļa 11. septembrī norisinājās Dzejas dienas, un katrs no šiem gadiem veltīts kādam izcilam dzejniekam. Šī gada dzejas dienas norisinās Eduarda Veidenbauma zīmē. Saules dārzā izskanēja arī latviešu jaunās paaudzes dzejnieku dzeja. Kopīgi tika skatītas kopīgās un atšķirīgās Veidenbauma un mūsdienīgās latviešu dzejas nianses novada skolu jauniešu un pedagogu interpretācijā. Šajās Dzejas dienās Bauskā viesojās dzejnieks, daudzu pēdējos gados tapušu grupas “Prāta Vētra” dziesmu tekstu autors EMĪLS BUIĶIS (Jumava). Dziesmu teksti viņam tapuši arī Donam, Adrianam Kukuvasam u.c. mūziķiem.
Bildes skatīt galerijās

Pēteris Boļšaitis tiekas ar Dantes Aligjeri biedrības Latvijā pārstāvjiem "Jumavā"

12. septembrī apgāda "Jumava" grāmatnīcas telpās Dzirnavu ielā 73 norisinājās Dantas Aligjēri biedrības Latvijā pārstāvju tikšanās ar Pēteri Boļšaiti grāmatas "Pētera peŗipetijas" autoru. Uz tikšanos bija ieradusies arī žurnāliste Eiropas latviešu laikraksta "Brīvā Latvija" redaktore Latvijā Ligita Kovtuna, kura bija sarūpējusi arī nelielu Pētera Boļšaiša tulkoto un rakstīto grāmatu izstādi. sīkāk par pasākumu skatīt "Jumavas" galerijās

Emīls Buiķis viesojas Bauskā Dzejas dienu pasākumā Saules dārzā

Jau ceturto gadu Bauskā Saules dārzā pie Plūdoņa pieminekļa norisinās Dzejas dienas, un katrs no šiem gadiem veltīts kādam izcilam dzejniekam – daudzkrāsainajam novadniekam šī gada dzejas dienas norisināsies Eduarda Veidenbauma zīmē. Saules dārzā izskanēs arī latviešu jaunās paaudzes dzejnieku dzeja. Saskatīsim kopīgās un atšķirīgās Veidenbauma un mūsdienīgās latviešu dzejas nianses novada skolu jauniešu un pedagogu interpretācijā. Šajās Dzejas dienās Bauskā viesosies dzejnieks, daudzu pēdējos gados tapušu grupas “Prāta Vētra” dziesmu tekstu autors EMĪLS BUIĶIS (Jumava). Dziesmu teksti viņam tapuši arī Donam, Adrianam Kukuvasam u.c. mūziķiem.Tiksimies vasaras izskaņā 11. septembrī plkst. 14.00 Saules dārzā lai satiktos un baudītu dzeju!
Page 1 of 68