Grāmatnīca Jumava

Knuta diena Salaspilī

"Burtu Burvis"

Apgāda "Jumava" marketinga persona Sanda Freimane (attēlā priekšplānā) viesojās raidījumā radio raidījumā  "Burtu Burvis". 8. oktobrī plkst. 10:05 varēsiet dzirdēt raidījumu par Annas Brigaderes lugu "Sprīdītis".

Ēriks Kūlis "Iesākumā bija vārds"

Visus vārdus paturēt tikai sevī nebūtu prāta darbs. Esam radīti, lai dalītos ar citiem ne tikai priekos un bēdās, bet arī pārdomās par cilvēkiem, kas tieši vai netieši iespaidoja mūsu likteni, un kaut kādā veidā morāli sagatavoja arī nepieciešamībai uzlikt plāksterus ne tikai sirdij.

Vārdi par šādiem cilvēkiem glabājas arī pie manis. Kā liecības par todienu naivajām sajūtām, kad nokļūšana popularitātes apvāršņos ar uzrakstīto vārdu šķita tikpat neizbēgama, kā rīta ausma.

Ēriks Kūlis

Grāmatā apkopotas Ērika Kūļa atmiņas un sarakste ar Ēvaldu Vilku, Marinu Kosteņecku, Olafu Gūtmani, Vari Braslu, Jāni Peteru, Ēriku Hānbergu, Māri Čaklo, Egonu Līvu, Liju Brīdaku un daudziem citiem!

Lienīte Ormane "Garlaicībai - NĒ!"

Ja daudz laika sanāk pavadīt istabā, tas nav iemesls, lai skumtu un garlaikotos. Mums ir dota fantāzija, lai lēnas dienas piepildītos ar aizraujošiem piedzīvojumiem!

Dzīvo līdzi Alberta ceļojumiem, asini prātu pildot uzdevumus un iedvesmojies saviem fantāzijas lidojumiem.

Arnolda Auziņa grāmatu atvēršanas svētki

Dzejas pēcpusdiena Matīšu pagastā

Ielūdzam uz Dainas Jansones-Treices dzejoļu krājuma atvēršanas svētkiem

Visi ir laipni aicināti 14. septembrī plkst. 16:00 Dzirnavu ielā 73 uz dzejnieces Dainas Jansones-Treices dzejoļu krājuma "Vēja prelūdija" atvēršanas svētkiem.
Muzikālo noformējumu veidos Inese Bumbiere-Kaže, Ivars Kraucis un Kārlis Ārgalis-Straumēns.
Uz tikšanos!

Anna Brigadere "Bruņurupucis un citi stāsti"

Izjusti un precīzi dabas tēlojumi Annas Brigaderes stāstos savijas ar latviešu tautas vēsturē būtiskiem notikumiem un skaudriem dzīvesstāstiem. Taču viņas varoņi, lai gan pakļauti apkārtējās pasaules šausmām un netaisnībām, pirmkārt, vadās pēc savas iekšējās — dzidrās sirdsapziņas balss. Tie nav pelēcību cilvēki, kas savā dzīvē melnā un baltā galējības spētu sapludināt. Viņi izvēlas tikai vienu no tām. Mīlot, darot un piedzīvojot savu likteni.

 Cena 6.88 Eur  pirkt

"Rīgas piejūra. 1.daļa"

Jau kopš 13. gs. Rīgu pasaulē pazīst kā pilsētu pie jūras. Daudzi pilsētnieki kā atpūtas vietu izvēlas Vecāķu vai Mangaļsalas pludmali, taču tikpat saistoši ir arī Daugavas kreisā krasta zvejniekciemi — Vakarbuļļi, Rītabuļļi, Bolderāja, tāpat Daugavgrīvas cietoksnis, lagūna, dabas takas, orhideju pļavas un daudzi citi dabas un cilvēku radītie brīnumi, ar kuriem lasītāji var iepazīties, lasot ekotūrisma ceļvedi “Rīgas piejūra”.

Rīgas piejūras galvenās dabas bagātības ir jūras piekraste ar gandrīz 14 km garu baltu smilšu liedagu, jūrmalas kāpas, priežu meži, Latvijas dižupju — Daugavas un Lielupes — ietekas jūrā, bioloģiski augstvērtīgas pļavas un daudzas reti sastopamas un aizsargājamas dzīvniekus sugas.

Ceļvedī bieži tiek izmantotas aculiecinieku atmiņas, vēsturiski dokumenti, kartes un attēli, kas palīdz lasītājiem iziet grāmatā esošos Rīgas piejūru piecus maršrutus un gūt pilnīgāku priekšstatu par to apkārtni.

"Skandināvu mīti"

Grāmata, ko turat saujā, ir "Jumavas" redaktoru filoloģiskās izpētes rezultāts, bet daudziem jauniem prātiem tā būs pirmais solis tai dievu un varoņu pasaulē, kas ticamāka par zinātnes secinājumiem un daudz tuvāka par hronistu un profesoru visgarām izmēroto Ziemeļzemi. Pasaka saka sevi — pati! Igauņu tulkotājs Reins Seps ticējis, ka taisni Vidzeme vien būšot "Slavenā Vidussēta", kuru ļaudīm te, austrup no ūdeņiem, uzcēla nerimtīgā āsu cilts — dievi Iekarotāji... Bet mums šī mazā grāmata lai liek ticēt, ka Eddas sētā — būsim mājās.

Page 1 of 40

Atbalstītāji