Grāmatnīca Jumava

"Zaldātu zābakos. Padomju armijas stāsti"

Pavisam kopā — divdesmit pieci stāsti. Un tie nav stāsti par zaldātiem armijas kirzeniekos. Stāsti ir par izjūtām, priecīgām un bēdīgām, par satiktajiem un iepazītajiem cilvēkiem. Divdesmit pieci brīnišķīgi stāsti par divdesmit pieciem brīnišķīgiem cilvēkiem.

Lilita Vīksna,

grāmatas sastādītāja

Grāmatas "Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi" prezentācija

8. decembrī Rīgas Stradiņa universitātes senāta zālē notika Pētera Struberga grāmatas "Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi" atvēršanas svētki.
Plašāk par pasākumu sk. sadaļā "Galerijas".

Volters Rasels "Visuma koncepcija"

Pēc dažu autoru domām, šis amerikāņu filozofs, mistiķis, skulptors un rakstnieks ir viens no “Jaunā laikmeta” (New Age) filozofijas, psiholoģijas un kultūras kustības katalizatoriem. Viņa darbs “Jaunā Visuma koncepcija”, kaut gan neliels pēc apjoma, ir pārpārēm piesātināts ar autora ārkārtīgi savdabīgajām, patiešām “ķecerīgajām” idejām. Gandrīz vai katrā grāmatas lappusē V. Rasels ar saviem neordinārajiem argumentiem apgāž, apstrīd vai koriģē kādu mūsdienu zinātnes postulātu – piemēram, pašlaik pieņemtās ķīmisko elementu periodiskās sistēmas, elektromagnētisma, enerģijas, matērijas koncepcijas, ja minēsim tikai dažus svarīgākos no tiem. Šī grāmata ir spilgta Rasela uzskatu kvintesence, kas liek paskatīties uz it kā vispārzināmiem un neapšaubāmiem principiem no cita, nepierasta un negaidīta rakursa; tajā tiek piedāvāta jauna kosmogonijas, fizikas, ķīmijas, enerģētikas un arī ētikas sistēma, kas pēc būtības daudzviet sasaucas ar “Jaunā laikmeta” teorētiskajām pamatnostādnēm – holistisku skatījumu uz Visumu kā vienotu Veselumu, ideju par Dievu (jeb Radītāju) kā pirmcēloni, pacifismu, ticību mistiskai pieredzei, īpaši akcentējot katra indivīda garīgo izaugsmi kā priekšnosacījumu visas cilvēces turpmākai izdzīvošanai un attīstībai.
Normunds Pukjans

Sveicam un lepojamies!

Lauku bibliotēku atbalsta fonda svinīgais noslēguma pasākums Cēsīs. No sirds sveicam apgāda "Jumava" autoru Valdi Zatleru un lepojamies ar viņa grāmatas "Kas es esmu?" panākumiem.

Pēteris Strubergs "Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi"

Profesors Anatolijs Danilāns uzskata, ka profesionālajā jomā svarīgākais ir tas, lai ikviens cilvēks sajustu, ka ārsts no sirds vēlas viņam palīdzēt. Šī pārliecība profesoram ir palīdzējusi sasniegt to, ar ko viņš, būdams izcils speciālists gastroenteroloģijā, šobrīd var lepoties. Apbrīnojami darbīga mūža laikā Anatolija Danilāna sirds dāsnums un plašās zināšanas ir palīdzējušas ļoti daudziem cilvēkiem. Jo īpaši plaši viņš ir pazīstams kā tautā mīlēts veselīga dzīvesveida popularizētājs, kurš, daloties ar savu personīgo pieredzi, vienkāršā un saprotamā valodā stāsta par to, kas nepieciešams, lai cilvēki dzīvotu ilgi, laimīgi un veseli.  
Šī personību sērijā iznākusī grāmata dos Jums, cienījamie lasītāji, iespēju izsekot līdzi fascinējoša cilvēka, tautā populāra daktera Anatolija Danilāna dzīves gaitām. Darbs veidots balstoties uz profesora, viņa ģimenes locekļu, radu, draugu, kolēģu, studentu un pacientu atmiņām un pēc būtības ir salīdzināms ar savdabīgu pūra lādi, kurā ikviens interesents var atrast ne vienu vien dzīvē vērtīgu un līdz ar to arī noderīgu atziņu.
Autors

Alise Reina "Tumsas skūpsts"

Kad grāmatveikala īpašniece Rebeka Lenglija uzraksta recenziju par lielisku instrumentālo koncertu, viņai pat prātā neienāk, cik ļoti šis notikums izmainīs visu viņas dzīvi.

Tieši šī recenzija saved viņu kopā ar izcilo pianistu Nikolasu Džeksonu, kuram ir ne tikai plašākai sabiedrībai nepieņemams dzīvesveids, bet arī tumšs noslēpums... Viņu attiecības sākas, teiksim tā, pie klavierēm...

Nikolasa noslēpuma dēļ viņu iespējamā kopā būšana ir nopietni apdraudēta. Tad vēl ir jāpārvar Nikolasa brāļa izraisītā nepatīkamo notikumu virkne. Vai Rebekai, kurai ir pašai savi noslēpumi, izdosies izglābt sevi, Nikolasu un viņu attiecības? Vai arī viņi katrs aizies pats savu ceļu un nemēģinās lauzt savas personības un pārkāpt savas komforta robežas?

Spraiga sižeta romāns, kura lasītājs tuvāk iepazīsies ar BDSM (seksuālu aktivitāšu kopums, kas ietver erotisku varas apmaiņu ar asām sajūtu stimulācijām un dažādām lomu spēlēm), to atribūtiku, noteikumiem un darbībām. Stāsts par divu cilvēku attiecībām, kuram caurvijas jautājumi, kas saistīti ar bērnībā gūtajiem pārdzīvojumiem un pieredzi. Romāns rosina aizdomāties par bērnībā gūto pārdzīvojumu (traumu) ietekmi uz turpmāko seksuālo dzīvi un attiecībām. Apzinoties šos faktorus, ir iespējams mainīties ― izmainīt esošās attiecības, tai skaitā arī seksuālo dzīvi.

Dr. Artūrs Vāvere

Dantes Aligjēri biedrības "Gada Lielās Balvas" pasniegšana

29. novembrī Mākslas muzejā Rīgas Birža notika Dantes Aligjēri biedrības "Gada Lielās Balvas" pasniegšana. Dantes Aligjēri biedrības Latvijā nodibinātā "Gada Lielā Balva" jau devīto reizi svinīgā ceremonijā tiks pasniegta personībām Latvijā un Itālijā, kuras devušas izcilu ieguldījumu Itālijas-Latvijas kultūras sakaru stiprināšanā. Šī gada balvas laureāti ir Mārtiņš Perts, Dainis Kalns, Maria Rita Lupi un Sergejs Jēgers.

Kamilla Lekberga "Bākas sargi"

Apgāds “Jumava” turpina izdot aizraujošo un noslēpumiem bagāto autores Kamillas Lekbergas detektīvromānu sēriju, kas ļauj lasītājam dzīvot līdzi varoņiem un šķetināt noziegumu kamolus!

Brīdī, kad Fjelbakā notiek aktīva gatavošanās smalkas viesnīcas atklāšanai – tiek pastrādāta negaidīta un noslēpumaina slepkavība – nošauts pašvaldības finanšu direktors Matss Sverīns – pēc dabas laipns un patīkams, bet tajā pašā laikā noslēgts cilvēks, kas savu privāto dzīvi vienmēr turējis slepenībā.

Noziegumam pa pēdām kā parasti seko izmeklētājs Patriks Hendstrēms ar savu komandu. Protams, allaž zinātkārā rakstniece, viņa sieva Ērika, izbrīvējot mirkļus no dvīņu audzināšanas, aizrautīgi metas viņam palīgā, un intriģējoši piedzīvojumi ar spoku stāsta elementiem Zviedrijas mazpilsētā var sākties!

Grāmatas "Latvijas leģendas" atklāšana Cēsīs

30. novembrī Cēsu izstāžu zālē notika "Latvijas leģendas" 6. grāmatas atvēršanas svētki. Pasākumā piedalījās apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis, grāmatas autori Pāvils Raudonis un Lia Guļevska.

Aivars Bērtulis "Mēness ēnu noslēpums"

Stāsta galvenais varonis Bens nonāk uz Mēness un ir spiests doties labirintā, meklējot vienīgo pareizo ceļu uz tā centru, kurā glabājas kristāls — relikvija, kas apveltīta ar milzu spēku. Benam vajadzīgs ne mazums drosmes, atjautības un izturības, lai nokļūtu galamērķī un, pārvarot nāves bailes, glābtu draugu no drošas bojāejas.

Šajā grāmatā lasītājs sastapsies ar cilvēkveidīgiem robotiem un citplanētiešiem un atklās, kā tas gadījies, ka mūsu Mēness nemaz nav dabīgais Zemes pavadonis, bet gan augstas klases kosmiskais kuģis, kas gatavots tālam starpzvaigžņu ceļojumam. Kad Zemei draud katastrofa, miermīlīgie Mēness iedzīvotāji faetonieši palīdzēs cilvēkiem izdzīvot, uzņemot viņus uz Mēness, bet vai izdosies paglābt pilnīgi visus?...

P.S. Manas grāmatas varoņi tikai grib Jums atgādināt, ka arī zem mūsu pelēkajām un brīžiem tik garlaicīgajām debesīm ir vieta piedzīvojumiem, noslēpumiem un dīvainiem notikumiem.

Autors

Page 1 of 45

Atbalstītāji