Joomla!No 28. februāra līdz 2. martam Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2014”.

Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. “Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta sevi ir skaļi apliecinājusi ar cieņu pret Grāmatu! To pierādīja 14 000 cilvēku „Grāmatu draugu ķēdē”, TV šovs „Lielā lasīšana”, kurā noskaidros 100 iecienītākās grāmatas Latvijā, valsts prezidenta Andra Bērziņa aktivitātes, turpinot akcijas „Draudzīgais aicinājums” grāmatu dāvināšanu skolām, kā arī augstskolu aktivitātes, atzīmējot izcilu grāmatnieku jubilejas. Smeļoties iedvesmu jau no iesāktajām aktivitātēm, labās tradīcijas turpināsim arī izstādē,” stāsta “Baltijas Grāmatu svētki” projekta vadītājs Valts Jirgensons. Izstāde ir kļuvusi par gaidītiem un pārdomātiem svētkiem, kur grāmata ir izziņas, informācijas, pārdzīvojuma un līdzdzīvošanas objekts. Trīs izstādes dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām. Daudzveidīgs grāmatu klāsts. Baltijas labākās grāmatas. Tikšanās ar tautas dižgariem – rakstniekiem. Plaša kultūras programma. Grāmatu maiņas punkts. Iecienītie grāmatu grozi. Bērnu izklaides istaba „MILLILI”.
Apgāds "Jumava" ir sagatavojis īpašu kultūrprogrammu saviem uzticīgajiem grāmatu lasītājiem: Piektdiena, 28.februāris 13.00 – 14.00 Līga Blaua. Laikmeta un cilvēka portretējums dzīvesstāstos Nesen kā tapusī Līgas Blauas grāmata “Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem” ir guvusi plašu lasītāju atsaucību un ne velti... Iespaidos un atziņās par izcilo personību, kā arī dzimtu, kas iedvesmo. Daudziem mīļā grāmatu autore Līga Blaua ir sarakstījusi dzīvesstāstus par tādām labi zināmām personībām kā Džemma Skulme, Vija Artmane, Maija Tabaka un Jānis Paukštello. 14.00 – 15.00 Aspazija. Rainis. Gunārs Priede. Dzīve un literārā darbība. Personības spožums, literārā degsme, neatkartojamība literatūras vēsturē. Literatūrzinātnieks, filoloģijas doktors, Latvijas Rakstnieku savienības biedrs Jānis Zālītis stāstīs par veltējuma dzeju Aspazijai un Rainim, savukārt mākslas zinātņu doktore Ieva Struka atklās diametrāli pretējos viedokļus par Gunāru Priedi, kas padara viņa personību daudz interesantāku un pievilcīgāku, jo kuru gan interesē nemainīgais “pozitīvais tēls”? Sestdiena, 1. marts 11.00 – 12.00 Es dzīvoju Latvijā Vita Štelmahere kopā ar neparasto kaķi Pogu un čau-čau šķirnes suni Rafi jaunākos grāmatu lasītājus vedīs aizraujošā piedzīvojumā pa interesanto un jauko cilvēku zemi – Latviju, savukārt rakstnieks Viks uzburs sajūtām bagātu džungļu vidi, Uldis Auseklis iepazīstinās ar Runci Franci un viņa piedzīvojumiem. 12.00 – 13.00 Klaidoņi Rīgā Ceļotāji – pakojiet somas un sarosieties dzīves krāsainībai! Ar Jums kopā stundas garumā būs ikgadējā Klaidoņa saieta pārstāvji – Pēteris Strubergs, Bruno Šulcs, Valdis Brants, Džeimss Krogzemis, Andrejs Hansons. Klātesošajiem atklās noslēpumus, kā sajust ceļojumu burvību plašājā pasaulē. Pasākuma vadītājs: aktieris Rolands Rolands (Zagorskis). Svētdiena, 2.marts 15.00 – 16.00 Kā īstenot Jaunā gada apņemšanās? Lai arī nupat vēl Jaunā gada jūtīs apņēmāmies tik daudz, vēlmes pilnvērtīgākai dzīvei nebeidz rimties. Katra diena ir kaut kā jauna sākums, tāpēc padomus varēsim smelties dažādām dzīves jomām. Inese Ziņģīte un Visvaldis Bebrišs dalīsies padomos, kā piekopt aktīvu dzīvesveidu un būt veselam, psihoterapeits Valdis Dombrovskis sniegs padomus, kā īstenot savus kvēlākos sapņus, un praktiskiem darbiem noderēs Māras Kilēvicas padomi dārzkopībā. Uz tikšanos!