Grāmatnīca Jumava


Super User

Super User

Apgādā "Jumava" iznākušās grāmatas  "Pēdējais vilciens uz Maskavu" autors Renē Nībergs, somu diplomāts, bijušais vēstnieks Maskavā un Berlīnē viesojās Rīgā, lai piedalītos savas grāmatas prezentācijā Somijas vēstniecībā. Autora ierašanās un grāmata bija izraisījusi lielu mediju uzmanību un Nīberga k-ga viesošanās laikā tika sniegtas vairākas intervijas medijiem. 15. 11. Kultūras ziņās varēja ielūkoties nelielā intervijas fragmentā ar Nīberga k-gu un gūt ieskatu gan par autora iespaidiem, gan par pašu grāmatu, kas ir dokumentāls vēstījums  par dramatiskām attiecībām starp ebreju ģimenes locekļiem un lielvalstu dzirnām, kurās cilvēki tiek ierauti bez viņu pašu vēlēšanās. Holokausts un izglābšanās ― liktenis vai apziņas diktēta rīcība? Plašāks ieskats fotogalerijā
 
Ceturtdiena, 16 novembris 2017 16:14

Iznācis "Kosmiskais kalendārs"

Ceturtdiena, 16 novembris 2017 16:07

Velta Strazdiņa "Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai"

Pētera Sējas idejiskais iedvesmotājs Rainis ir rakstījis: “Bez pagātnes nav nākotnes."
Tāpēc ir brīnišķīgi apzināties, ka tepat ap mums ir vēstures elpa, spilgti cilvēki un mainīgi latviešu likteņi. Tas iedvesmo radīt, strādāt un palikt par vēstures nākotni. Par nākotni, kuru jaunā novada paaudze lasīs vēstures rakstos, novadnieku atmiņu albumos vai sarakstītajās grāmatās. Pēteris Sēja skolojis mūs... mūs — latviešus, novadniekus, senčus.
Mēs esam lepni, ka ar šo grāmatu mūs skolo Velta Strazdiņa — atgādina par nozīmīgiem cilvēkiem novadā, mūsu valstī un vēsturē, liek domāt, analizēt, saprast, vērtēt, zināt un izzināt.
Cienīsim mūsu vēsturi un cilvēkus, kuri to ir radījuši! Linda Zaķe, Ķekavas novada pašvaldība
Page 1 of 321