Grāmatnīca Jumavarakstam

Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienas gaidās, apgāds “Jumava” izdod jau septīto grāmatu “Latvijas leģendas par izcilām personībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Grāmatas idejiskais mērķis tiek saistīts ar Draudzīgā aicinājuma kustību, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, ceļot vispārējo labklājības līmeni Latvijā.

Grāmatas “Latvijas leģendas” stāstu virkni paplašinot, apgāds “Jumava” organizē pasākumu ciklu, kura mērķis ir celt Latvijā dzīvojošo jauniešu pašapziņu un veicināt patriotismu. Veidojot sadarbību ar dažādu novadu pašvaldībām, apgāds “Jumava” rīko Latvijas leģendu dienas tādās pilsētās kā Liepājā, Rīgā, Aizkrauklē, Lielvārdē, Cēsīs. Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar grāmatu sērijas “Latvijas leģendas” idejas autoriem – Juri Visocki, Pāvilu Raudoni un Andreju Ēķi, kā arī ar iedvesmojošo stāstu autoriem Ilonu Bērziņu, Pēteri Trapencieri un citiem.

 
Pašlaik jau izdotas pavisam 7 “Latvijas leģendu” grāmatas un padomā ir jau astotā  grāmata, bet pavisam iecerēts izdot 10 šīs sērijas grāmatas. Ceturtā stāsta par tādām Latvijas sporta leģendām kā brāļi Dukuri, akadēmiķi Jāni Stradiņu, rokmūzikas leģendu Aivaru Brīzi.
Piektās “Latvijas leģendās” īpašs ir tas, ka tajās stāstīts par tādiem populāriem Latvijas uzņēmējiem kā  Gunārs Ķirsons  (A/S “Lido”), Juris Biķis (“Lstvijas Finieris”), uzlecošā  pasaules sporta zvaigzne Kristaps Porziņģis, leģendārais Nacionālā teātra aktieris Uldis Dumpis.

Savukārt sestajās rakstīts par tādām legēndārām personībām kā komponists, maestro Raimonds Pauls, Nacionālā teātara aktieris leģendārais Jānis Kubilis.
Septītajās leģendāsaprakstīta  teika par Tālavas taurētāju, Zemgaļu valdnieku Viesturu, leģendāro autori Melāniju Vanagu, Valmieras teātra ilggadējo režisoru Oļģeru Kroderu, sportistu Mairi Briedi, leģendāro programmu "Mikrofons"
 

Paralēli tam apgāds “Jumava” izsludina eseju konkursu “Leģenda Tavā tuvumā – Tavā ģimenē”, kur jaunieši var rakstīt  dzīvesstāstus par cilvēkiem, kas iedvesmo un ir leģendas vērti, tādējādi arī jaunākā paaudze var iesaistīties grāmatas satura veidošanā.

Sekojiet līdzi apgāda “Jumava” organizēto pasākumu ciklam un sagaidām Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienu godam!