Joomla!Tikšānās ar Ēriku Hānbergu

Tikšanās ar Ingūnu Grīnbergu un Pēteri Strubergu

Saruna ar dzejnieku Normundu Beļski

Online tikšānās ar Uģi Kuģi un Juri Lorencu

Online tikšanās ar astrologu Andri Raču

Māris Čaklais “Viņi dejoja vienu vasaru”

Dzejnieka vairāki simti dzejas rindu ir ieskandinātas mūzikā — solo dziesmās, kora dziesmās, teātra dziesmās. Šo gadu laikā vairāki komponisti M. Čaklā dzejoļus ir komponējuši teātra mūzikai. Teātri mīlēdams, dzejnieks labprāt rakstīja dzeju izrādēm. Visvairāk dzejnieka dzejoļus ir izmantojis Imants Kalniņš. Un kurš gan nepazīst Ērika Ķiģeļa dziesmu “Saldus Saule”, kas tagad ir kļuvusi par Saldus himnu. Par īstiem hitiem ir kļuvušas dziesmas “Dziesma par četriem baltiem krekliem”, “Dzeguzes balss”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, “Pakur, pakur uguntiņu”, Ērika Ķiģeļa dziesmas “Aprīļa pilieni”, “Veltījums Liepājai”, brāļu Ziemeļu dziesma “Uzsniga sniedziņš balts” un daudzas citas dziesmas ar Māra Čaklā dzeju. Arī komponisti Ģ. Ramans,  . Skulte, V. Zilvers, J. Pavītols, P. Vasks, R. Pauls, G. Freidenlfelds, R. Kalsons, M. Brauns, A. Kalniņš un J. Lūsēns savās kompozīcijās ir izmantojuši M. Čaklā dzeju. Daudzas šo komponistu dziesmas tautā kļuvušas populāras un ierakstītas latviešu mūzikas vēsturē ar zelta burtiem. Koncertos un teātru izrādēs komponistu dziesmas ar dzejnieka vārdiem izskan neparasti, emocionāli, atklāti, liekot klausītājiem aizdomāties par netveramo laiku.   Saldus mūzikas skolas teorijas nodaļas pedagogs Rolands Kleinbergs

Agris Purviņš “Ģenerālis Pēteris Radziņš"

Katrai tautai cīņā par brīvību ir simboli un varoņi, kuru nesavtīgā un profesionālā rīcība spēja izšķirt cīņas gaitu. Arī Latvijā ir pieminekļi Neatkarības kara uzvarētājiem un mūsu nozīmīgākajiem varoņiem, bet tikai vēsturnieki, militārie speciālisti un neliela sabiedrības daļa zina par ģenerāļa Pētera Radziņa nozīmīgo un, atļaušos apgalvot, izšķirošo nozīmi Neatkarības cīņās. Stratēģis, domātājs un karavīrs, patiess savas valsts patriots — tādu šajā grāmatā iepazīsit ģenerāli Radziņu.Paldies grāmatas autoram Agrim Purviņam. Kopā papildināsim zināšanas par nepelnīti maz pieminētajām, bet Latvijas tautai tik nozīmīgajām vēsturiskajām personībām. Ģenerālleitnants, Latvijas nacionālo bruņoto spēku komandieris (1999-2003, 2010-2017)  Raimonds Graube

Apgāds “Jumava” izsludina manuskriptu konkursu visiem interesentiem par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām.

Lai piedalītos konkursā, manuskripti vai detalizētas darba koncepcijas konkursam jāiesniedz no 23. aprīļa līdz 1. jūlijam un tajā var piedalīties ikviens interesents, kurš izpildījis konkursa nolikuma nosacījumus. Pēc pirmās kārtas, labākie 5 darbi tiks iesniegti žūrijai tālākai izvērtēšanai.       Finālā izvirzītajiem autoriem darbs pilnā apjomā jāiesniedz līdz 2020. gada 1. septembrim. Uzvarētāji tiks paziņoti līdz 30. septembrim. Grāmata paredzēta izdošanai 2021. gada pavasarī. Ar konkursa nolikumu un norādījumiem kā pieteikties konkursā, lūdzu iepazītieties ŠEIT!

Skumjās atvadāmies no Latvijas patriota, vēsturnieka, politiķa un latviešu leģionāra Visvalža Lāča.

Skumjās atvadāmies no Latvijas patriota, vēsturnieka, politiķa un latviešu leģionāra Visvalža Lāča, kurš bijis arī vairāku grāmatu autors. Visdziļākā līdzjūtība sēru brīdī tuviniekiem.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Silvijas Radzobes tuviniekiem, viņu mūžībā pavadot.

Silvija Radzobe bija nevien izcila teātra kritiķe, pedagoģe, literatūras un teātra zinātniece, taču arī daudzu grāmatu autore. Viņas ieguldījums teātra pētniecibā Latvijā ir neatsverams.
Page 1 of 115