Joomla!"Dārza darbi gadalaikos"

Kā izvēlēties labākās sēklas? Kad dārzam nepieciešams mēslojums? Kā pareizi apkopt ābelītes pavasarī? Kuras puķes rudenī ziedēs visilgāk? Kā izvēlēties dārza skulptūru? Atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem praktiskiem jautājumiem atradīsiet šajā grāmatā. Agronome un dārkopības eksperte Mārīte Gailīte, zemnieku saimniecības "Bērziņi" saimniece, puķkope Iveta Bērziņa un agronoms, augkopības speciālists Māris Narvils dalās ilgus gadus krātajā pieredzē un dod vērtīgus padomus gan tiem, kuri tikko sākuši iekārtot savu dārzu, gan dārzkopjiem ar lielāku pieredzi. Savukārt tēlnieki Pauls Jaunzems, Vija Dzintare un brāļi Rūrāni iedvesmo dārzu papildināt ar kādu īpašu skulptūru.
 Cena 12.11 Eur  pirkt

Elga Bražūne "Tomāti"

Bagātīgi ilustrētajā grāmatā “Tomāti” iepazīsiet Latvijā audzēto tomātu šķirņu daudzveidību, ko raksturo ne vien krāsu un garšu dažādība, bet arī atšķirīgi ražas laiki un audzēšanas īpatnības. Precīzi izstrādātajos šķirņu aprakstos uzzināsiet visus smalkumus, lai varētu arī savā saimniecībā vai piemājas dārzā izaudzēt neparastus un gardus tomātus. Grāmatas autore ir populārās dārzniecības “Neslinko” saimniece Elga Bražūne.
 Cena 8.67 Eur  pirkt

Juris Šteiselis "Bites piemājas dravā"

Latvijā pazīstamais biškopis Juris Šteiselis sarakstījis praktisku grāmatu, kura noderēs visiem, kas nodarbojas ar biškopību. Šajā izdevumā atbildes uz jautājumiem par bitēm, to ieradumiem un kaprīzēm varēs atrast gan profesionāli biškopji, gan tie, kas aizraujas ar biškopību prieka pēc.
 Cena 9.55 Eur  pirkt

Jana Drēviņa "Vīnogas Latvijā"

Janas Drēviņas darbs ir vērtīga lasāmviela, kurā apkopots ilgstošs darbs ar vīnogulāju kultūru. Darbu caurstrāvo autores lielā pieredze un rūpīgā informācijas analīze. Tas viss ir pasniegts kompaktā veidā, vēršot lasītāja uzmanību uz svarīgākajām lietām. Šķirņu tabula palīdzēs tiem, kuri vēlas iegādāties vīnogu stādus, un arī tiem, kuri ir apjukuši daudzo rakstu un informācijas gūzmā. Savukārt augu aizsardzības un audzēšanas principi palīdzēs atrisināt problēmas, kas radušās jau ražojošos vīnogu dārzos. Šī grāmata būs vērtīgs palīgs dārza centriem un citām stādu tirdzniecības vietām. Darbs būs interesants gan iesācējiem, gan pieredzējušiem dārzniekiem, gan arī studentiem. Vija Rožukalne, Bioloģijas zinātņu doktore
 Cena 3.55 Eur  pirkt

Zane Dzirkale "Melnais plūškoks"

Šajā grāmatā tiek aprakstīts ne tikai plūškoka ķīmiskais sastāvs, tā izmantošana tautas un tradicionālajā medicīnā, imunitātes stiprināšanā un kosmētikā, bet arī melno plūškoku saturošie produkti un tā izmantošana dažādās brīnumgardās receptēs, kā arī uzzināsiet vairāk par plūškoka maģiskajām spējām. Laikam jau ir taisnīca Francijas karalim Luijam XVIII, kurš par Blankenfeldes muižu, tajā uzturoties, ir teicis: "Mūsu mīļā Blankenfelde sagaida ciemiņus it kā plaši atplestām rokām, lepni neizslejas, bet cieši sakņojas dzimtajā zemē. Tā it kā pašsaprotami iekļaujas ainavā, kam netrūkst tāles..." Man šķiet, ka tieši plūškoka audzes rada šo labvēlīgo auru un mieru Blankenfeldes muižā, ko cilvēki var izbaudīt, dzīvojot vai viesojoties muižā, staigājot pa tās parku, kā arī baudot muižā audzēto un ražoto produkciju. SIA JVB valdes priekšsēdētājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Dr. Pharm. H. C., ekonomikas maģistrs Valdis Jākobsons.
 Cena 2.96 Eur  pirkt

Māra Kilēvica "Praktiskā augu aizsardzība"

  Augu aizsardzības speciāliste Mg. agr. Māra Kilēvica grāmatā sniedz praktiskus padomus, kā iekopt un uzturēt no kaitēkļiem un slimībām tīru dārzu. Uzzināsiet visu par augsnes auglības noteikšanu, komposta gatavošanu, augu slimību un kaitēkļu apkarošanu, ķīmisko un bioloģisko līdzekļu lietošanu, dažādu augu aizsardzības šķīdumu pagatavošanu — un tā ir tikai daļa no grāmatā aprakstītās noderīgās informācijas. Grāmata noderēs plašam lasītāju lokam — dārzkopjiem, agronomiem, mežkopjiem un stādu audzē­tājiem, kā arī visiem tiem, kam īpašumā ir kopjama zeme. • Augu augšanu un attīstību veicinošie faktori • Augu slimību raksturojums un klasifikācija • Augu veselības uzturēšanas paņēmieni, līdzekļi un metodes • Augu aizsardzības līdzekļi kaitīgo organismu ierobežošanai • Vīnogu aizsardzība pret slimībām un kaitēkļiem • Dāliju slimības  
 Cena 9.14 Eur  pirkt

Māris Mālkalnietis "Ūdenstilpes tavā dārzā"

Mūsu zemes ainavas nozīmīgs elements ir ūdens spogulis pie mājas vai dārza, tāpēc daudzi cilvēki vēlas izbaudīt ūdens tuvumu, ierīkojot kādu no mākslīgajām ūdenstilpēm – dīķi vai baseinu. Māra Mālkalnieša grāmata "Ūdenstilpes tavā dārzā" būs laba rokasgrāmata ar praktiskām pamācībām ūdenstilpju ierīkošanā un kopšanā! Māris Mālkalnietis kā hidrotehniķis, pamatojoties uz paša pusgadsimtu ilgiem novērojumiem, izziņu materiāliem un pārrunām gan ar speciālistiem un praktiķiem, gan ar amatieriem, stāsta par pareizu ūdenstilpju hidrotehnisko izbūvi un ekspluatāciju, kā arī Latvijas klimatam piemērotu augu un materiālu izvēli.
 Cena 9.18 Eur  pirkt

Natālija Fasmane, Monika Kratca "Dārzs uz balkona"

Puķu, augu un garšvielu pārpilnība uz Tava balkona! Grāmatā atrodama informācija par iecienītākajiem balkona ziediem, dārzeņu, garšaugu un augļu audzēšanas specifiku, augu izvēli un kopšanu, augu aizsardzību bez ķīmijas, laistīšanu un pārziemošanu. Baudi savu brīvo laiku uz skaisti kopta un krāsaina balkona!  
 Cena 9.18 Eur  pirkt

Andris Orehovs "Dekoratīvo ziemciešu lietišķā ekoloģija"

Grāmatā "Dekoratīvo ziemciešu lietišķā ekoloģija" apkopota izcilā dārzkopja un Latvijas Universitātes vadošā pētnieka Andra Orehova mūža darbs par dekoratīvo ziemciešu praktisku izmantošanu apstādījumos, to bioloģiju un ekoloģiju. Autors stāsta par stādījumu plānošanas metodēm, ziemciešu izcelsmi, nozīmi, klasifikāciju, kopšanu, atklāj dekoratīvo ziemciešu dažādību. Grāmatas nenoliedzama vērtība ir arī tajā lietotā latviskā terminoloģija. Pirmo reizi grāmatā apkopoti 350 ziemciešu precīzi apraksti un to vizuālais materiāls, kas izloloti tepat Latvijā, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza kolekcijā un ekspozīcijā. Grāmatai jābūt ikviena apstādījumu veidotāja bibliotēkā!

Latvijas rozes

Grāmata stāsta par skaistākajiem Latvijas rožu dārziem- Salaspils Nac.botāniskā dārza šķirņu kolekciju un Rundāles pils Rožu dārzu.
 Cena 5.93 Eur  pirkt
Page 1 of 2