Joomla!Ginta Gerharde-Upeniece "50 Latvijas glezniecības meistardarbi"

Apgāds "Jumava" aicina iepazīt neizmērojamo mākslas pasauli!

Grāmata "50 Latvijas glezniecības meistardarbi" ir veidota uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma bāzes un nosacīti rāda Latvijas glezniecības ainu 20. gadsimta griezumā. Atlasītie piecdesmit mākslas darbi it kā izgaismo atsevišķus autorus un viņu darbus. Tas nav pilnīgs un objektīvs visa perioda atspoguļojums, bet gan viens neliels mēģinājums parādīt to māksliniecisko daudzveidību, domāšanas plašo spektru, individuālās brīvības robežas, kas skatāmas Latvijas mākslas kopainā.

Grāmatā atrodamos meistardarbus radījuši tādi mākslinieki, kā - Jānis Rozentāls, Vilhelms Purvītis, Johans Valters, Jēkabs Kazaks, Jāzeps Grosvalds, Ģederts Eliass, Romans Suta, Niklāvs Strunke, Kārlis Padegs, Jānis Tīdemanis, Džemma Skulme, Jānis Osis, Edgars Iltners, Rūdolfs Pinnis, Biruta Baumane, Imants Lancmanis, Edvards Grūbe, Leonīds Mauriņš, Līvija Endzelīna, Maija Nora Tabaka, Jānis Pauļuks, Lidija Auza, Vilis Ozols, Indulis Zariņš, Imants Vecozols, Miervaldis Polis, Leonīds Āriņš, Boriss Bērziņš, Bruno Vasiļevskis, Raimonds Staprāns, Laris Strunke.

 

Visa 20. gadsimta garumā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskā ēka ir bijusi vieta, kur risinājās daudzi ļoti būtiski notikumi Latvijas mākslas dzīvē. Tā iezīmīga ar mākslinieku personālizstādēm, grupu skatēm, lielām, apjomīgām, konceptuālām izstādēm, kur esam bijuši liecinieki izcilām veiksmēm, radošām uzvarām un arī neveiksmēm. Vienmēr ir gribējies domāt, ka tā ar savu iekšējo enerģētiku spējusi dot gandarījumu ikvienam, gan radītājam, gan tiem vairāk nekā desmit miljoniem skatītāju, kuri kopš ēkas uzcelšanas 1905. gadā ir meklējuši garīgo piepildījumu, jaunas zināšanas vai tikai patīkamu laika pavadīšanu muzeja sienās.

Lasiet grāmatu un ļaujieties mākslas valdzinājumam!

 
 Cena 17.38 Eur  pirkt