Joomla!ITĀLIJAS DIENAS JUMAVĀ

Itālijas dienas Jumavā

Apgāds “Jumava” aicina sajust Itālijas šarmu, apmeklējot Itālijas dienas mūsu grāmatnīcā. Norises laiks: 2014. gada 30. oktobrī, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Pasākuma programmā:

  • Apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās bibliogrāfes Ilzes Lecinskas pētījumu, kas ir aristokrātiska maltīte ar “Gepradu”.

  • Tulkotāja Līva Sniķe un redaktore Liene Soboļeva pastāstīs par Eduardo Nezi grāmatu “Zelta laikmets”, ko drīzumā izdos apgāds “Jumava”.

  • Par Itālijas kultūru un Dantes Aligjēri biedrību runās Jumavas valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

  • Brīnišķīgu Itālijas desertu uzburs un ļaus nobaudīt “Kanēļa konditorejas” meistari. Dzirdēsim arī “Kanēļa konditorejas” īpašnieces Ievas Andersones Itālijas ēdienu gatavošanas un baudīšanas kultūras pieredzi.

Pasākuma laikā lieliskas cenas grāmatām!

Iedvesma iepazīt Itāliju!

 
 

Ielūdzam uz kultūras pasākumu Eiropas modes noskaņās!

25. oktobrī pulksten 12.30 apgāds "Jumava" ielūdz uz modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatas „Eiropas mode. 18. – 20.gadsimts” prezentāciju.
Modes žurnāliste Jūlija Rumjanceva un Ginta Budes modes nama sabiedrisko attiecību vadītājs Dainis Bērziņš ļaus ieskatīties jaunākajā latviski tulkotajā A. Vasiļjeva grāmatā, kas pie lasītājiem nonāks decembrī.
Svētku laikā būs iespējams iepriekš parakstīties uz šo grāmatu, kā arī piedalīties konkursā un laimēt grāmatu ar autora autogrāfu.
 
Tiekamies! 
Lai krāšņi Grāmatu svētki!
 

Tiekamies apgāda "Jumava" stendā Grāmatu svētkos Rīgas Kongresu namā!

 
24.10.2014 plkst. 11:00-19:00
25.10.2014 plkst. 10:00-19:00
26.10.2014 plkst. 10:00-16:00
 
Īpašai ievērībai!
 
25. oktobrī, Rīgas Kongresu namā plkst. 12:30 būs lieliska iespēja iepazīties ar modes vēsturnieka un pētnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatu "Eiropas mode. 18.-20.gs.", kas drīzumā nāks klajā apgādā Jumava. Pasākuma laikā tikšanās un diskusijas ar grāmatas unikālā pielikuma autori un daudzu Latvijas modes žurnālu redaktori Jūliju Rumjancevu.
 
Grāmatu svētkos Jums ir iespēja parakstīties iepriekš, iegādājoties A. Vasiļjeva modes grāmatu par īpaši izdevīgu cenu!
 

Apgāds “Jumava” ielūdz uz pasākumu “Nepārveido sevi! Uzzini, kas Tu esi!”

Apgāds “Jumava” aicina pavadīt ceturtdienas pēcpusdienu grāmatnīcā “Jumava Plus”, piedaloties pasākumā, kas veltīts filozofijas un psiholoģijas grāmatu apskatam un saistošām diskusijām. Pasākuma laikā grāmatām īpaši labas cenas!

Programmā:

Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, Latvijas Universitātes Fizikas zinātņu doktorants, LU Cietvielu Fizikas Institūta Cietvielu Jonikas laboratorijas inženieris Kaspars Kaprāns runās par kvantiem, kvantu psiholoģiju kā ceļojumu mūsdienu cilvēka domāšanas pasaulē, ko iespaidojusi kvantu mehānika un relativitātes teorija.

Rīgas reformātu draudzes mācītājs Ungars Gulbis runās par cilvēka identitāti – tās vietu pasaulē – un reliģijas nozīmi civilizācijas attīstībā.

Sertificēta psihoterapeite Irēna Larionova runās par pašizziņu, psihosomatiku un citām terapijas metodēm, atzīmējot prātu, kā vienu no visnoslēpumainākajiem orgāniem, kas cilvēkam ir dots. “Prāts var radīt visu, bet tāpat tas var visu arī sagraut, viņš ir mūsu uzticamais draugs, bet var kļūt par visļaunāko ienaidnieku.”

Mēs pārmaināmies, ja vēlamies pārmainīties. Tas nav mehānisms, bet absolūti brīvs process. Veiksim to, mīlot sevi!

Esiet laipni aicināti š. g. 9. oktobrī, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.

Markam Rotko 111!

2014. gada 25. septembrī atzīmējām Marka Rotko 111. dzimšanas dienu Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā, kā arī svinējām atvēršanas svētkus apgāda "Jumava" izdotajai Džeimsa Breslina grāmatai "Marks Rotko. Biogrāfija" (tulk. Ieva Lešinska).
 
 

Mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētki un izstādes atklāšana Kalnciema kvartālā

Apgāds “Jumava” un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Kalnciema kvartālu ielūdz Jūs uz mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētkiem 2014. gada 26. septembrī, plkst. 18.00, Rīgā, Kalnciema kvartālā.

“Ikviena dzīve ir iespaidu kolekcija krāsaina, spilgta, kontrastaina un pārsteidzoša. Atšķirība tikai tā, ka mākslinieks par savu dzīvi atstāj vispatiesākos lieciniekus tie nemelo, tos nevar atklāt fragmentos, tos nav pieņemts ieslēgt seifos vai iznīcināt tie ir mākslas darbi, skaistākie laikmeta liecinieki. Tie kā neaizsargāti bērni dodas pasaulē un stāsta visiem par laiku, kurā dzimuši...” (A. Avotiņa)

Gleznotājs Aleksejs Naumovs ir izcils ainavists un ievērojamākais plenērists mūsdienu Latvijas mākslā. Latvijas Mākslas akadēmijas rektora, profesora Alekseja Naumova mākslas darbu izlases kolekcijai veltītā grāmata “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, kuras sastādītāja ir mākslas zinātniece Austra Avotiņa, ir retrospektīvs gandrīz piecdesmit darba gadu pārskats, kas papildināts ar plašu biogrāfisko un fotogrāfiju daļu. Katras daļas — sarunu un reproducēto darbu — vienojošais elements ir kāda attiecīgajos darbos dominējošā krāsa, motīvs vai attiecības. Teksta veidošanā izmantotas 2012. un 2013. gadā tapušas intervijas ar Alekseju Naumovu un viņa kolēģiem un draugiem — Kristapu Zariņu, Ilzi Avotiņu, Andri Teikmani, Imantu Vecozolu, Normundu Brasliņu —, un dzīvesbiedri Anitu Paegli.

Brokastis ar mākslinieku Alekseju Naumovu kafejnīcā "La Kanna" (26.08.2014.)

2014. gada 26. augustā kafejnīcā “La Kanna” mediju pārstāvji tikās ar Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru profesoru Alekseju Naumovu un dalījās pārdomās par apgāda „Jumava” paspārnē iznākušo grāmatu „Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, kas ir līdz šim plašākais un apjomīgākais izdevums par meistarīgā gleznotāja daiļradi.

Tikšanās laikā Aleksejs Naumovs stāstīja par izdevuma unikālo uzbūvi, atklājot, ka tradicionālā hronoloģiskā principa vietā seko dalījums pa krāsām. Tas veidojies no ilgstošām diskusijām starp mākslinieku Alekseju Naumovu, tekstu autori Austru Avotiņu un dizaina autoru Aivaru Sprūdžu. Alekseja Naumova gleznās krāsai ir īpaša, nepārvērtējama nozīme — tā pati par sevi jau ir sižets. Aleksejs Naumovs: “Viena no man tuvākajām krāsām ir tirkzīzs. Latvijā brīnišķīgais zilganzaļais tonis ieraugāms Jūrkalnes ūdens atspīdumā. Tas nav tik spilgts kā Vidusjūrā, tomēr arī Baltijas jūrā to var atrast.” Krāsu palete ir plaša, tādēļ ir intereseanta tirkīza mijiedarbe ar pārējām krāsām, tieši tādēļ grāmatas uzbūve seko nevis mākslinieka biogrāfijai, bet krāsām — zaļajai, zilajai, tirkīza, okera, sarkanajai, baltajai, kā arī rozā un zaļā kombinācijai.
 
Mākslinieks Aleksejs Naumovs par vērienīgo publikāciju, kuras tapšanā ieguldīts daudz enerģijas un laika, ir gandarīts: „Pagāja ilgs laiks, kamēr nonācām līdz idejai izdevumā akcentu likt uz krāsām, tāpat pamatīgs darbs ieguldīts attēlu atlasē un tekstā. Jau no sākuma zinājām, ka nevēlamies veidot smagnēju biogrāfisku izdevumu, bet ko emocijās, krāsu mijiedarbē un attiecībās balstītu. Ļāvāmies sekot krāsām — vienam no veidiem, kā grāmatas formātā pārnest gleznotāja māksliniecisko redzējumu un izpratni par glezniecību. Ja nākotnē taptu vēl kāds līdzīga apjoma izdevums, ļoti iespējams, tas būtu gluži citāds, taču šoreiz ideja un rezultāts mani patiesi iepriecina.”

Apgādā “Jumava” top slavenā modes mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva krāšņais darbs “Eiropas mode. Trīs gadsimti”

Aleksandra Vasiļjeva grāmata ir veltīta Eiropas modei trīs gadsimtos laika posmā no 1700. līdz 2000. gadam. Tas ir laiks, kad notikumi Eiropas vēsturē ir mainījušies kā kaleidoskopā: Lielā franču revolūcija, Napoleona karagājieni, fotogrāfijas izgudrošana un pirmie dagerotipi, Zīgmunds Freids, Pirmais un Otrais pasaules karš... — tiem ir grūti izsekot un vēl jo vairāk tam, kā šie notikumi ir ietekmējuši laikmeta ģērbšanās stilu un gaumi sadzīvē.

Latviešu lasītājam būs interesanti pamanīt, ka starp daudzām fotogrāfiju un gleznu reprodukcijām pazib arī Latvijas un Rīgas vārds. Pie Mirdzas Ķempes portreta autors raksta “Par mazo Parīzi dēvētajā pilsētā Rīgā ir interese par Eiropas modi. Rīga, ap 1927.” Tālāk — “Meitene kāzu kleitā, fildepersa zeķēs ar Manilas šalli rokās, fotogrāfija, Rīga, 1929.”

Latviski jau ir tulkotas un izdevniecībā “Jumava” izdotas divas Aleksandra Vasiļjeva grāmatas “Es esmu modē...” un “Modes likteņi”. Nāk klajā trešā — “Eiropas mode. Trīs gadsimti” — un tā mūs pārsteidz ar savu apjomu, sakoncentrēto faktu materiālu un grezniem Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas attēliem. Ikviens atradīs kaut ko sev un atklās, ka mode, apmetot gadsimtu loku, atkal atkārtojas.

Manuskriptu konkurss “Mūsu stiprās dzimtas” ir noslēdzies!

Apgāds “Jumava” 20 darbības gadu laikā ir bijis aktīvs kultūrvēsturisko stāstu izdevējs, tāpēc turpinot grāmatu sēriju par Latvijas kultūrvēsturi, apgāds manuskriptu konkursa "Mūsu stiprās dzimtas" ietvaros aicināja pašvaldībās dzīvojošos vēsturniekus, literatūras zinātniekus, novadpētniekus un citus aktīvus interesentus, kuri ir pierakstījuši, veidojuši un saglabājuši informāciju un aprakstus par savos novados un pilsētās dzīvojošiem ļaudīm, kas nāk no stiprām dzimtām, un pētījuši savu vai sev tuvākās apkaimes dzimtu likteņus, veidot manuskriptus, rakstīt stāstus un iesniegt tos konkursa žūrijai izvērtēšanai.

Profesionālā žūrija ir izvērtējusi iesniegtos manuskriptus, un 2014. gada 11. septembrī svinīgi godinājām četru darbu autorus, kuri dala pirmās trīs vietas:

1. vieta - Linda Šmite "Āmurbrālis, akmens cietais" (Kokneses novada pašvaldība);

2. vieta - Erna Māliņa "Manas bērnu dienu atmiņas dzimtās tēvu sētas takas staigājot" (Grobiņas novada pašavaldība);

3. vieta - Maija Kovaļenko "Dzimtas vēsture Strutelē" (Jaunpils novada pašvaldība);

3. vieta - Baiba Mietule "Mājas man vairs neuzcelt, cilvēku dzīves neatgriezt..." (Ogres novada pašvaldība).

 

Sirsnīgi sveicam!

Konkursa uzvarētāja manuskripts tiks izdots apgāda Jumava grāmatu sērijā par Latvijas kultūrvēsturi, savukārt pārējie nominanti - Velta Strazdiņa "Ķekava. Laiki un likteņi: Pirmais pasaules karš. Brīvības cīņas", Brīve Latiša "Ģederti. Ģedertu dzimta", Vēsma Kalniņa "Raženi dzīvojot" - saņēma balvas no apgāda “Jumava”.

Pateicamies ikvienam par dalību konkursā un ceram uz radošu sadarbību arī turpmāk!

 

Dzejas dienas 2014

Apgāds “Jumava” aicina uz divu jaunu burvīgu grāmatu atvēršanas svētkiem.
Norises laiks: 2014. gada 18. septembrī, plkst. 18.00, grāmatnīcā “Jumava Plus”, Rīgā, Dzirnavu ielā 73.
 
Pasākuma programmā:
Grāmatas “Just dziļi dzīvību un nāvi” sastādītāja Dr. philol. Jāņa Zālīša stāstījums par triju latviešu dzejnieku – Jāņa Ziemeļnieka, Aspazijas un Raiņa – ieguldījumu latviešu literatūrā.
Jāņa Ziemeļnieka dzeju lasīs tautā populārais aktieris Rolands Zagorskis-Rolands.
Dzejas krājuma “Tā pasaule, kas ap mani” autores Dainas Jansones-Treices dzejas lasījumi un stāstījums par dzejas radīšanu. Kādēļ autore teic – “tā ir mana garīgā asinsrite, tas mans neizbēgamais liktenis”?
Dzejnieces Dainas Jansones-Treices dzejas rindas muzikālā aranžējumā ievīs flautiste Nora Pērkone, mūziķi – Kārlis Ārgalis-Straumēns, Ivars Kraucis un Inese Bumbiere-Kaže.