Joomla!Sveiciens svētkos visiem grāmatu draugiem!

23. aprīlis – Pasaules grāmatu un autortiesību diena – tiek atzīmēta kopš 1995. gada, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē un autoru ieguldījumam sabiedrības sociālajā un kultūras progresā. Katalonijā aizsāktā Grāmatu un autortiesību diena tiek atzīmēta 23. aprīlī, kas ir Viljama Šekspīra (1564. – 1616.) dzimšanas diena un Migela de Servantesa (1547. – 1616.) nāves diena.

Apgāds "Jumava" Pasaules grāmatu dienā aicina atrast savu grāmatu prāta gaismai un dāvāt to arī citiem, paplašinot redzesloku.

Īpašā akcija Jumava Plus grāmatnīcā, Rīgā, Dzirnavu ielā 73!

Iegādājies grāmatu kā dāvanu un izveido savu neatkārtojamo iesaiņojumu radošajā darbnīcā!

Apgāda "Jumava" veikala kolektīvs dāvās visu nepieciešamo – lentītes, iesaiņojuma papīru un citu, lai dāvināmā grāmata kļūtu vēl īpašāka.

 

 

 

 

Smurfi ciemojas Grāmatu svētkos Alūksnē!

Smrrrf, smrrrf, smrrrf! - bija piektdiena, plkst. 5.00 rītā, un Smurfu Papa ar autobusiņu jau rūcināja uz Alūksni. Viņš bija priecīgi satraukts, jo zināja, ka pusdienslaikā viņu gaida līksma tikšanās ar mazajiem Alūksnes novada smurfu draugiem.
Pēc garā ceļa un nepacietīgās gaidīšanas Smurfu Papa beidzot varēja tikties ar bērniem. Pārējie smurfiņi netika uz šo pasākumu, tādēļ Smurfu Papa jau iepriekš bija apstaigājis visu Smurfu Ciemu un savācis viņu attēlus. Tagad Smurfu Papa varēja rādīt bērniem šīs bildītes un pastāstīt par katru redzamo smurfu - kāds nu kurš ir, kādi stiķi-niķi katram prātā un kādus labos darbiņus katrs prot paveikt. Izrādījās, ka mazie alūksnieši tiešām ir īsti smurfu draugi, jo paši jau daudz zināja par smurfiem!
Tika nosmurfota arī Smurfonija un pēc tam tika sarīkots konkurss "Izkrāso visraibāko un jautrāko smurfu!". Smurfu Papa bārdā smaidīja vien, un kā nu ne - darbi bija tiiiiik smurfīgi skaisti un koši!
Labāko darbu autori saņēma dažādas smurfīgas balviņas - nu arī viņi varēs mājās meklēt, kur paslēpies Smurfu Bēbis un lasīt par notikumu ar Smurfu zupu, Smurfoniju, kā arī vēl daudzus citus aizraujošus stāstus!

No 28. februāra līdz 2. martam Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2014”.

Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

“Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta sevi ir skaļi apliecinājusi ar cieņu pret Grāmatu! To pierādīja 14 000 cilvēku „Grāmatu draugu ķēdē”, TV šovs „Lielā lasīšana”, kurā noskaidros 100 iecienītākās grāmatas Latvijā, valsts prezidenta Andra Bērziņa aktivitātes, turpinot akcijas „Draudzīgais aicinājums” grāmatu dāvināšanu skolām, kā arī augstskolu aktivitātes, atzīmējot izcilu grāmatnieku jubilejas. Smeļoties iedvesmu jau no iesāktajām aktivitātēm, labās tradīcijas turpināsim arī izstādē,” stāsta “Baltijas Grāmatu svētki” projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Izstāde ir kļuvusi par gaidītiem un pārdomātiem svētkiem, kur grāmata ir izziņas, informācijas, pārdzīvojuma un līdzdzīvošanas objekts. Trīs izstādes dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

  • Daudzveidīgs grāmatu klāsts.
  • Baltijas labākās grāmatas.
  • Tikšanās ar tautas dižgariem – rakstniekiem.
  • Plaša kultūras programma.
  • Grāmatu maiņas punkts.
  • Iecienītie grāmatu grozi.
  • Bērnu izklaides istaba „MILLILI”.

Apgāds “Jumava” ar svinīgu pasākumu Melngalvju namā atzīmē Draudzīgā aicinājuma dienu!


Atzīmējot pirms 79 gadiem iedibinātu tradīciju, š. g. 28. janvārī plkst. 14.00 Melngalvju nama Svētku zālē uz svinīgu pasākumu pulcējās Latvijas skolu vadītāji, Valsts un pašvaldību amatpersonas, kā arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, lai godinot skolas, dāvinātu to bibliotēkām grāmatas.

Pasākuma laikā grāmatu savai skolai pasniedza gan Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, grāmatizdevējs Juris Visockis, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule, gan arī TV personība un ilggadēja ziņu diktore Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.

Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, kuru 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, līdz ar to ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.

Apgāds "Jumava" pateicas par sadarbību SIA „Rīgas nami”, Rīgas domei un Valsts Prezidenta kancelejai.

Draudzīgais aicinājums — atceries par savu skolu!

Lai atzīmētu Draudzīgā aicinājuma dienu 2014. gada 28. janvārī, Maruta Tauriņa-Dēliņa, Jānis Roberts Dēliņš un Daris Gunārs Dēliņš davinās visām skolām Latvijā autores Ilonas Bērziņas apgādā "Jumava" izdoto grāmatu par Kārļa Ulmaņa krustdēlu “Emīls Dēliņš: Patriots, žurnālists, diplomāts.”

Lepnums par žurnālisti un grāmatu autori Līgu Blauu

Par nopelniem Latvijas valsts labā Ordeņu kapituls piešķirs žurnālu IEVA un IEVAS Stāsti žurnālistei, grāmatu autorei Līgai Blauai Latvijas valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni. Līga Blaua tagad ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

 

Rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs par Līgu Blauu min: "Līga Blaua sirsnību turpina, žurnālos un grāmatās vēstīdama par ļoti pazīstamām un no jauna iepazītām personībām. Līga prot stāstīt, aizķerot lasītāja sirdi. Ar viņu personības ir vaļsirdīgas, nojauzdamas, ka tālākteicēja nenodarīs pāri. Džemma Skulme pauda: "Es Līgai uzticējos pilnīgi.""

Page 107 of 107