Joomla!Alīna Bronska "Tatāru ķēķis"

Viņpus Urāliem valda slēpts matriarhāts, un skaistā tatāriete Rozalinda jūtas pārāk jauna, lai kļūtu par vecmāmiņu. Taču meitas Zulfijas aborta mēģinājums neizdodas un pasaulē nāk Aminata. Despotiskā Rozalinda pirmoreiz sastopas ar dzīvu būtni, kuru no sirds mīl. Pēc Padomju Savienības sabrukuma Rozalindas izdzīvošanas alkas trīs nešķiramās sievietes aizved uz Vāciju. Tur tatāriete jau sen ir kļuvusi par visu laiku viskaislīgāko vecmāmiņu — un lasītājs kļūst par asinis stindzinošu notikumu un smieklīgu ainu liecinieku.

Romāns vēsta par to, kā uzaug meitene, kuru tirda gan nelaimīgā māte, gan patmīlīgā vecāmāte, par dzīvi starp trim kultūrām, par trim gadu desmitiem, kas pilni ar likteņa triecieniem un pārsteidzošiem pavērsieniem, par aizmirstajiem tatāru virtuves noslēpumiem — kopā ar varoni, kas, pat Vācijā strādādama par apkopēju, nezaudē optimismu un ticību nākotnei.

Alīna Bronska, dzimusi 1978. gadā Jekaterinburgā, Krievijā, bērnību pavada Urālu kalnu Āzijas pusē un jaunību — Marburgā un Darmštatē. Pēc pārtrauktām medicīnas studijām strādā par reklāmas tekstu sastādītāju un redaktori dienas avīzē. Dzīvo Frankfurtē.
Bronskas debijas romāns “Lausku parks” iegūst kritiķu atzinību un kļūst par bestselleru, bet pati autore — par “sezonas saistošāko jaunpienācēju” (Der Spiegel).
 Cena 10.28 Eur  pirkt